آیا می‌توانیم هنگام غذاخوردن، تلویزیون، رادیو یا ضبط را روشن کنیم؟

۱۳۹۷/۸/۱۴

 

بلی، اینجانب (دکتر محمداحسان تقی زاده) مشکلی نمی‌بینم، اگر کودک دارای لکنت زبان خواست حرف بزند، تأکید کنید با تکنیک صحبت کند و در آن هنگام صدای تلویزیون، رادیو یا ضبط را کم کنید.
گوش دادن به صحبت کودک اعم از لکنتی و غیر لکنتی، کار پسندیده و خوبی است و سببب می شود کودک احساس ارزش و آرامش کند.

مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.

آیا گناه برخی از افراد سبب لکنت آنان می شود و خداوند به واسطه لکنت آنها را مجازات میکند؟

خیر، تمام خوبی‌ها و زیبایی‌های عالم متعلق به ذات خداوند است، این حرف عده‌ای بدفهم و مقدس مآب است، لکنت نه ذاتی است و نه ارتباطی با گناه و خطای افراد دارد. این صحبت‌های غیر علمی و خرافه است.

آیا لکنت زبان یک خطای رفتاریی است؟

خیر، لکنت خطای رفتاری نیست بلکه مشکل در کارکرد ذهن و عملکرد گفتاری ذهن است، گفتار غیر عادی و قابل درمان است.

آیا درست است والدین یا اطرافیان کودک با حالتی کودکانه کلمات را ادا کنند؟

کاملاً اشتباه است، تلفظ غلط کلمات سبب مفهوم سازی‌های غلط شده و بعداً کودک در تلفظ صحیح کلمات دچار مشکل می‌شود و حل این مسأله و درمان آن زمان بر خواهد بود. والدین و هرکس دیگری لازم است کلمات و مفهوم سازی درستی از آن را به کودکان آموزش دهند.

آیا می توانیم یه سایر اعضای خانواده و نزدیکان بحث لکنت کودک را مطرح کنیم؟

با کسانی که در ارتباط تنگاتنگ هستید، بحث لکنت را مطرح کنید تا آنان نیز کودکان را به انجام تکنیک‌های گفتاری‌اش تشویق کنند و پیشرفت گفتاریش را گوشزد کنند تا کمک مؤثری به فرایند درمان کودک بکنند.

وقتی به صراحت از لکنت زبان کودک صحبت کنید و جهت درمان لکنت زبان از سایر کودکان هم کمک بخواهیم، مسخره کردن و دست انداختن کودک لکنتی به حداقل می رسد.

برچسب ها: درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده مرکز توانمندسازی ذهن توانمندسازان ذهن لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان شبیه سازی ذهن درمان لکنت زبان