به کودکان مبتلا به لکنت درباره مرتب کردن اتاق و وسایل ایشان سخت بگیریم؟

۱۳۹۷/۸/۱۳

سخت گیری به کودکان مبتلا به لکنت درباره مرتب کردن اتاقشان  : به هیچ کودکی اعم از لکنتی و غیرلکنتی نبایستی سختگیری کنید.آموزش نظم و ترتیب و مرتب کردن وسایل و اتاق مسأله ای است که به مرور زمان باید انجام شود نه کوتاه مدت.
مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.

والدین مؤظف به انجام آموزش لازم هستند و آموزش هم بی تأثیر نیست، برخی والدین نگران هستند مبادا کودک هرگز نظم و ترتیب را یادنگیرد، این نگرانی زمانی است که ما فقط حرص بخوریم و نگران باشیم، اگر آموزش ها درست، به موقع و متناسب با تفاوت های فردی و سن و شرایط کودک باشد، جای نگرانی نیست.

جنگ و دعوا بین کودکان طبیعی است یا غیر طبیعی؟

زندگی کودکان سرشار از انرژی، هیجان و بازی است، مثلث سلامتی از نظر اینجانب (دکتر محمداحسان تقی‌زاده)

                                                                    

سلامتی از آن یاد میکنیم، بازی به قول دکتر قاسم قاضی هم درمان است، هم رشد و هم آموزش.

متأسفانه اکثر والدین تصور مثبتی از دعوای کودکان ندارند و این مسأله هم آنان را آزرده خاطر می سازد و هم باعث قهر و دل شکستن والدین کودکان دیگر. خیلی قاطع و سریع عرض کنم که دعوا جزو اصلی و لاینفک سلامتی و رشد کودکان است و بخشی از چگونه زیستن را کودکان با دعوا و جنگ با خواهران، برادران و بچه های فامیل و همسایه و مدرسه و بازار می آموزند. در این خصوص کودکان لکنتی نظیر بچه های دیگرند و هیچ فرقی با بقیه ندارند.

جنگ و دعوای خانوادگی تأثیر منفی روی کودک لکنتی دارد؟

به قول دکتر گریگوری در دعوای خانوادگی برنده ای وجود ندارد بلکه باخت-باخت است. ولیکن بحث و مشاجره چیزی است که تا حدودی در خانواده ها معمولاً وجود دارد. هرچند آرزوی قلبی هر انسان سلیم و سالمی است که هیچگاه در منزلش بحث و مشاجره وجود نداشته باشد چه رصد به جنگ و دعوا.
جنگ و دعوا سبب تشدید لکنت کودکان دارای لکنت زبان می شود حتی بحث و مشاجره هم تاثیر منفی در گفتار این کودکان دارد. در مورد بچه های غیر لکنتی نیز باعث ناراحتی و احساس ناامنی در کودکان می‌شود زیرا کودکان جنگ و دعوا و بحث و مشاجره را به منزله عدم علاقه والدین و سپس مقدمه جدایی آنان از همدیگر تلقی می کنند که ما بایستی این اطمینان را به آنان بدهیم که جر و بحث معمولی منجر به جدایی نمی شود.

نکته مهمی که وظیفه خود میدانم به اطلاع برسانم این است که زاویه اختلاف از یک نقطه شروع میشود و گاهی آنقدر ادامه مییابد که سر از جدایی در می آورد.

برچسب ها: توانمندسازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی هزینه درمان لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان لکنت زبان توانمندسازان ذهن