با دانش آموزانی که در مدرسه بچه دارای لکنت زبان را دست می اندازند چه کنیم؟

مدیر آبان ۹۷ ({{ avg }})

مسخره کردن لکنت زبانان

دست انداختن کودکان دارای لکنت زبان :

گاهی کودکان بدون منظور خاصی صرفاً با کسانیکه دوست هستند، کارهایی می‌کنند که بیشتر جنبه بازی و شوخی دارد و اکثر این رفتارها از این نسخ است. وظیفه والدین در درجه اول افزایش اعتماد به نفس کودکان و گسترش ظرفیت روحی و عاطفی و انعطاف پذیری فکری و رفتاری کودک است و در درجه دوم، نوع فهم و درک ما از یک رفتار مهم است، اینکه ما درک و تفسیرمان دست انداختن و مسخره کردن باشد یا شوخی، نوع واکنش ما کلی باهم متفاوت خواهد بود.

مسخره کردن کسانی که گرفتگی زبان دارند

البته گاهی دانش آموزان شرور و بی‌رحمی در مدارس وجود دارند که مسخره می‌کنند و آسیب می‌رسانند که در این صورت لازم است با اولیای مدرسه، معلمان، مشاوره مدرسه و والدین کودک مزاحم که شرارت می‌کند صحبت کنید تا جلوی رفتارهای بد کودک موذی گرفته شود.

آیا لازم است با معلم کودک صحبت شود؟

اگر در انتهای درمان با روش مرکز توانمندسازی ذهن هستید، خیر. ولی اگر ابتدای فرایند درمان لکنت زبان هستید بلی لازم است. قرار ملاقاتی با معلم فرزندتان داشته باشید، صراحتاً مسأله لکنت، روند درمان لکنت زبان ، تکنیک‌های گفتاری و توصیه‌های مرکز توانمندسازی ذهنی را حتما مطرح کنید تا ایشان هم در فرآیند درمان نقشی موثر داشته باشند و کمک کار کودک و مشوق او برای اجرای تکنیک‌های گزارش باشد.
البته امیدوارم معلم کودک حرفه ای و با صلاحیت باشد زیرا به ما گزارش می‌دهند که برخی معلمان کودک لعنتی را تحقیر و مسخره می‌کنند و در حضور جمع دانش آموزان را خُرد می‌کنند. بعد از اینکه خاطر جمع شدیم معلم کودک شما از آن دسته معلمان حرفه‌ای، مهربان و وظیفه شناس است مساله را مطرح کنید واِلا بهتر است کلاس یا مدرسه او را جابجا کنید. پس از حصول اطمینان، انتظارات دکتر کودک و خودتان را مطرح کنید.

برچسب ها : تپغ در گفتار من ومن کردن کودکان معنی لکنت زبان ناگهانی دست انداختن کودکان دارای لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام