با دانش آموزانی که در مدرسه بچه دارای لکنت زبان را دست می اندازند چه کنیم؟

۱۳۹۷/۸/۱۲

دست انداختن کودکان دارای لکنت زبان : گاهی کودکان بدون منظور خاصی صرفاً با کسانیکه دوست هستند، کارهایی می‌کنند که بیشتر جنبه بازی و شوخی دارد و اکثر این رفتارها از این نسخ است. وظیفه والدین در درجه اول دادن اعتماد به نفس به کودکان و گسترش ظرفیت روحی و عاطفی و انعطاف پذیری فکری و رفتاری کودک است و در درجه دوم، نوع فهم و درک ما از یک رفتار مهم است، اینکه ما درک و تفسیرمان دست انداختن و مسخره کردن باشد یا شوخی، نوع واکنش ما کلی باهم متفاوت خواهد بود.

دست انداختن کودکان دارای لکنت زبان

البته گاهی دانش آموزان شرور و بی‌رحمی در مدارس وجود دارند که مسخره می‌کنند و آسیب می‌رسانند که در این صورت لازم است با اولیای مدرسه، معلمان، مشاوره مدرسه و والدین کودک مزاحم که شرارت می‌کند صحبت کنید تا جلوی رفتارهای بد کودک موذی گرفته شود.

مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.

آیا لازم است با معلم کودک صحبت شود؟

اگر در انتهای درمان با روش مرکز توانمندسازی ذهنی هستید، خیر. ولی اگر ابتدای فرایند درمان لکنت زبان هستید بلی لازم است. قرار ملاقاتی با معلم فرزندتان داشته باشید، صراحتاً مسأله لکنت، روند درمان ، تکنیک‌های گفتاری و توصیه‌های مرکز توانمندسازی ذهنی را حتما مطرح کنید تا ایشان هم در فرآیند درمان نقشی موثر داشته باشند و کمک کار کودک و مشوق او برای اجرای تکنیک‌های گزارش باشد.
البته امیدوارم معلم کودک حرفه ای و با صلاحیت باشد زیرا به ما گزارش می‌دهند که برخی معلمان کودک لعنتی را تحقیر و مسخره می‌کنند و در حضور جمع دانش آموزان را خُرد می‌کنند. بعد از اینکه خاطر جمع شدیم معلم کودک شما از آن دسته معلمان حرفه‌ای، مهربان و وظیفه شناس است مساله را مطرح کنید واِلا بهتر است کلاس یا مدرسه او را جابجا کنید. پس از حصول اطمینان، انتظارات دکتر کودک و خودتان را مطرح کنید.

برچسب ها: درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده مرکز توانمندسازی ذهن توانمندسازان ذهن لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان