پدر و مادری که تنها زندگی می‌کنند چه تاثیری بر لکنت زبان کودک دارند؟

مدیر آبان ۹۷ ({{ avg }})

تاثیر جدایی پدر و مادر  بر لکنت زبان کودک

تاثیر تنهایی پدر و مادری  بر لکنت زبان کودک  : گاهی تنهایی یکی از والدین به دلیل مرگ، مسافرت طولانی، زندانی شدن، طلاق، قهر طولانی یا متارکه است، هر کدام از این حالات بی‌تأثیر در تشدید گفتار کودک یا کند کردن فرایند درمان لکنت زبان کودک نیست، آنچه ضروری است مدیریت کردن این قضایا با تدبیر والد یا والده با کمک خواهی از خانواده خود، بستگان یا نهادهای مردمی و دولتی و نیز تقویت جسم و روحیه خود و فرزند است تا بتوانید تاثیرات مخرب این شرایط را به حداقل ممکن برساند.

گاهی دیگر فرزندان ما از خواهر یا برادرش لکنت زبان او را تقلید میکند، چکار کنیم؟

طبق تئوری اینجانب (دکتر تقی زاده) دلایل اصلی لکنت زبان ترس‌های واقعی، ترس‌های در خواب، ضعف در مهارت گفتاری و همچنین تقلید است.

ما نبایستی اجازه دهیم دیگر کودک یا کودکان ما از فرزند دارای لکنت زبان تقلید کنند، این کار هم باعث رنجش خاطر و کاهش اعتماد به نفس و خصومت کودک لکنتی می‌شود و بدتر از همه اینها اگر تقلید از گفتار فرد دارای لکنت تکرار شود، مشاهده شود و یادگیری مشاهده‌ای تداوم یابد و حالات گفتاری فرد لکنتی درک شود و تبدیل به بازنمایی ذهنی شود آنگاه فرزند دیگر شما دچار لکنت زبان می‌شود.

تاثیر جدایی پدر و مادر بر لکنت زبان کودک

 با چند بار تقلید ساده، فرد دچار لکنت زبان نمی‌شود. در هر صورت با دادن آموزش به فرزندان غیرلکنتی و دادن آگاهی و بینش که این نوع حرف زدن طبیعی نیست و خواهر یا برادر شما دچار مشکل گفتاری است و اکنون تحت درمان است و شما اگر تقلید کردید، هم دچار این حالت غیرطبیعی می‌شوید و هم هزینه خانواده را بالا می‌برید و هم باعث رنجش خاطر پدر مادر و خواهر و برادر خودتان می‌شوید می‌توانید با قاطعیت و نیز بی‌توجهی به رفتارهای ناپسند کودک مانع از لکنتی شدن سایر فرزندانتان بشوید.

 

برچسب ها : تاثیر جدایی پدر و مادر بر لکنت زبان کودک درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام