پدر و مادری که تنها زندگی می‌کنند چه تاثیری بر لکنت زبان کودک دارند؟

۱۳۹۷/۸/۱۰

تاثیر تنهایی پدر و مادری  بر لکنت زبان کودک  : گاهی تنهایی یکی از والدین به دلیل مرگ، مسافرت طولانی، زندانی شدن، طلاق، قهر طولانی یا متارکه است، هر کدام از این حالات بی‌تأثیر در تشدید گفتار کودک یا کند کردن فرایند درمان لکنت زبان کودک نیست، آنچه ضروری است مدیریت کردن این قضایا با تدبیر والد یا والده با کمک خواهی از خانواده خود، بستگان یا نهادهای مردمی و دولتی و نیز تقویت جسم و روحیه خود و فرزند است تا بتوانید تاثیرات مخرب این شرایط را به حداقل ممکن برساند.

مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.

گاهی دیگر فرزندان ما از خواهر یا برادرش لکنت زبان او را تقلید میکند، چکار کنیم؟

طبق تئوری اینجانب (دکتر تقی زاده) دلایل اصلی لکنت زبان ترس‌های واقعی، ترس‌های در خواب، ضعف در مهارت گفتاری و همچنین تقلید است.

ما نبایستی اجازه دهیم دیگر کودک یا کودکان ما از فرزند دارای لکنت زبان تقلید کنند، این کار هم باعث رنجش خاطر و کاهش اعتماد به نفس و خصومت کودک لکنتی می‌شود و بدتر از همه اینها اگر تقلید از گفتار فرد دارای لکنت تکرار شود، مشاهده شود و یادگیری مشاهده‌ای تداوم یابد و حالات گفتاری فرد لکنتی درک شود و تبدیل به بازنمایی ذهنی شود آنگاه فرزند دیگر شما دچار لکنت زبان می‌شود.

تاثیر تنهایی پدر و مادری  بر لکنت زبان کودک

 با چند بار تقلید ساده، فرد دچار لکنت زبان نمی‌شود. در هر صورت با دادن آموزش به فرزندان غیرلکنتی و دادن آگاهی و بینش که این نوع حرف زدن طبیعی نیست و خواهر یا برادر شما دچار مشکل گفتاری است و اکنون تحت درمان است و شما اگر تقلید کردید، هم دچار این حالت غیرطبیعی می‌شوید و هم هزینه خانواده را بالا می‌برید و هم باعث رنجش خاطر پدر مادر و خواهر و برادر خودتان می‌شوید می‌توانید با قاطعیت و نیز بی‌توجهی به رفتارهای ناپسند کودک مانع از لکنتی شدن سایر فرزندانتان بشوید.

 

دکتر محمد احسان تقی زاده

عضو هیئت علمی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا (APA(

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

 

برچسب ها: درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده مرکز توانمندسازی ذهن توانمندسازان ذهن لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان شبیه سازی ذهن دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمندسازی ذهن