آیا احتمال دارد کودکان دارای لکنت زبان خودبه خود خوب شوند؟

مدیر آبان ۹۷ ({{ avg }})

درمان خود به خودی لکنت زبان

مدارس چه کمکی می‌توانند به کودکان لکنتی بکنند؟

مدارس در درمان کودکان دارای لکنت زبان خدمات خاصی نمی‌توانند داشته باشند زیرا نه متخصص لکنت شناس دارند و نه امکان درمان لکنت زبان در مدارس وجود دارد. ولی کادر مدرسه اعم از مدیر، معلم و مشاور مدرسه می‌توانند کودکان دارای لکنت زبان را به متخصص ارجاع دهند و درجهت توانمندسازی فکری، رفتاری و اعتماد به نفس آنان گام‌های خوبی بردارند.

آیا کودکان دارای لکنت زبان  خودبه خود خوب  می شوند؟

آمارهای ضد و نقیضی در دنیا وجود دارد، برخیها میگویند ۴۰ تا ۸۵% ، برخیها میگویند ۵۰ تا ۸۰% کودکان طی زمان خود به خود بهبود مییابند.
بنده هم قبول دارم تعدادی و درصدی از کودکان دارای لکنت طی یک فرایند زمانی خوب می‌شوند اما سوال اینجاست که چه کسی صلاحیت دارد همچین حرفی را بزند؟ چه کودکانی و با چه مشخصات خانوادگی و چه نوع لکنتی خود به خود درمان میشوند؟

آیا عقل سلیم به ما اجازه همچین کاری را میدهد که صبر کنیم تا کودکمان خوب شود؟ آیا به آسیب های فکری، گفتاری، عاطفی، اجتماعی، ذهنی و رفتاری ناشی از لکنت طی چندین سال فکر کردهایم؟ آیا فکر کرده‌ایم که اگر کودک ما حتی اگر آن آمار را بپذیریم جزو آن ۱۵ تا ۶۰ درصد یا ۲۰ تا ۵۰ درصد نباشند که خود به خود درمان می‌شوند، این یک ریسک بزرگ است و با عقل سلیم جور در نمی‌آید.

ما کودک خود را برای درمان می‌بریم ولی از روند درمان راضی نیستیم چه‌کار کنیم؟

اگر آموزش‌ها و درمان راضی کننده نیست و تاثیری در بهبود شما نداشته و مدت‌ها هم از این بی‌تأثیری گذشته است بایستی به فکر تغییر دکتر باشید.
برخی نظریات علمی متخصصان گفتار و زبان با روند تشخیص و درمان و نیز درمان کامل ، مطابقت ندارد. این گفته اینجانب (دکتر محمد احسان تقی زاده) تنها نیست، دکتر ویلیام پرکینز استاد و بازنشسته علوم و هنرهای ارتباطی، گوش، حنجره شناسی و تکنولوژی و علوم گفتاری دانشگاه ساترن کالیفرنیای جنوبی هم چنین نظری دارند.
اگر امروز برای اولین بار در ایران و جهان ما اعلام کرده‌ایم به درمان کامل و بدون بازگشت لکنت زبان رسیده‌ایم اعم از کودک، بزرگسال، میانسال و کهنسال، این یک واقعیت غیرقابل انکار است و در عمل می‌توان دید. روش درمانی ما قابل آموزش در سطح جهانی است و تاکنون 20 مقاله علمی، پایان نامه ارشد و دکتری درخصوص این شیوه آموزش و درمانی در نشریات معتبر داخلی و خارجی چاپ به چاپ رسیده است.

برچسب ها : چگونه لکنت را درمان کنیم درمان لکنت بدون دستگاه لکنت شکن درمان لکنت زبان بدون جراحی درمان خودبخودی لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام