آیا کودکان به درمان کامل لکنت زبان می رسند؟

مدیر آبان ۹۷ ({{ avg }})

آیا کودکان به درمان کامل لکنت زبان می رسند؟

قبلاً توضیح دادیم که حداقل کاری که اکنون در دنیا برای درمان لکنت زبان انجام می‌شود کنترل گفتار و حداکثر اقدامات درمانی آنان بهبودی نسبی است و رسیدن به این مرحله خود نیازمند متخصصان حرفه‌ای و چیره دست است.

اما مرکز توانمندسازی ذهن خود انتظار درمان افراد دارای لکنت زبان اعم از کودکان و خانواده‌هایشان و بزرگسالان را بالابرده است. فردی که بداند به بهبودی کامل می‌رسد احساس امید می‌کند. احساس ناکامی و شکست به احساس پیروزی و موفقیت بدل می‌شود. خودپندار منفی تبدیل به خودپندار مثبت می شود و فرد حیاتی دیگر و زندگی دیگری را تجربه خواهد کرد.

 

مرکز توانمندسازی ذهن چه نوع اختلالات ارتباطی را درمان می‌کند؟

ما اختلالاتی که جنبه ذهنی و روانی دارند جهت رفع علائم روان‌شناختیِ آن اختلالات نظیر لکنت زبان و ناروانی گفتار تلاش می‌کنیم افرادی که لکنت آنان به جنبه‌های فیزیکی مرتبط است به سایر متخصصان ارجاع می‌دهیم.

 

آیا برای درمان افراد لکنتی می‌شود به پزشک عمومی، پزشک متخصص کودک ، متخصص مغز و اعصاب یا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمائیم؟

این متخصصان و پزشکان در حیطه کار خودشان صاحب نظر هستند، لکن لکنت زبان مشکلی نیست که آنان اطلاعات کافی درباره‌اش داشته باشند. اطلاعات قدیمی درباره لکنت کمک خاصی به درمان لکنت نمی‌کند همانطوریکه تمرکز به جنبه‌های فیزیکی، جسمی و دارویی سبب درمان لکنت زبان نمی‌شود.

 

اگر کودکان لکنت زبان دارد، بخوانید

برچسب ها : درمان لکنت زبان کودکان درخانه درمان لکنت زبان nvlhk g;kj cfhk فوق تخصص لکنت زبان کودکان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام