بهترین زمان درمان لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان

مدیر آبان ۹۷ ({{ avg }})

بهترین زمان درمان لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان
 

کودک دارای لکنت به استراحت یا تفریح نیاز دارد :

آیا کودک دارای لکنت زبان بیش از سایر کودکان به استراحت یا تفریح نیاز دارد؟ خیر، او نه مریض است و نه بیمار بلکه دچار یک مشکل گفتاری است حتی افرادی که لکنت ندارند هنگام بی‌خوابی، خستگی، تنش روحی، شاید از نظر گفتاری خیلی مرتب یا سلیس صحبت نکنند چه رسد به کودک دارای لکنت زبان، آنان نیز به اندازه بچه‌های غیرلکنتی نیاز به استراحت یا تفریح دارند.

 

آیا والدین بایستی سبک زندگی خود را تغییر دهند؟

هر سبک درستی بایستی حفظ شود و سبک‌های نادرست زندگی حتماً نیاز به تغییر دارد. سبک‌های تربیت دیکتاتوری، دستوری و نیز سبک‌های تربیتی بی قید و بند، کودک سالمی را پرورش نمی‌دهد.
تجربیات ما در مرکز توانمندسازی ذهن نشان می‌دهد که لکنت بچه‌ها در خانواده‌های استرسی، پر تنش، والدین ایرادگیر و آنانی که مدام درحال مشاجره خانوادگی بیشتر می‌شود و حتی مبادرت به درمان لکنت زبان در این مرکز هم داشته باشند مدت درمان را طولانی‌تر می‌کند. بهترین سبک تربیتی، سبک مقتدرانه همراه با محبّت است، اقتدار با خشونت تفاوت دارد. اقتدار قاطعیّت منطقی است.

برخی کارشناسان آسیب‌شناسی گفتار توصیه می‌کنند که کودک را در هرکاری آزادش بگذارید آیا این توصیه درست است؟ (آیا صحیح است تمامی خواسته های کودک را برآورده کنیم؟)

خیر کاملاً اشتباه است، تربیت فرزند از خود فرزند مهم‌تر است. این تربیت است که آدم را از مرز حیوانیّت بالاتر می‌برد و توانایی‌های ذهنی و فضیلت‌های اخلاقی او را گسترش می‌دهد.

به یاد دارم پدری از استان مازندران به مرکز توانمندسازی ذهن آمده بودن و اظهار می‌کرد که در شهر ما گفتاردرمانگری توصیه کرده که کودک را از هیچ عملی منع نکنیم و حقیقتاً من خود شاهد رفتار آن کودک بودم که بسیار گستاخ و بی‌پروا بود و باعث کلافگی والدینش شده بود و حتی برای درمان با ما نیز همکاری نداشت.

گاهی توصیه‌هایی که پایه علمی، عقلی و تجربی ندارد نه تنها کمکی به کودک ما نمی‌کند بلکه مشکلی را بر مشکلات او می افزاید.

برنامه خواب کودکان لکنتی به چه صورت باید باشید؟

نظم و ترتیب و به موقع خوابیدن چیز مناسبی است حالا فرقی نمی‌کند کودک لکنتی باشد یا غیر لکنتی.

برای درمان کودک زود اقدام کنیم یا صبر کنیم؟

هرچه زودتر درمان کودک را شروع کنید نتایج بهتری خواهد داشت مگر اینکه همکاری نکند. به محض متوجه شدن و آگاهی از لکنت یا ناروانی گفتار کودک برای درمانش اقدام کنید تا روند بهبودی کامل را شروع کنید.

برچسب ها : تفریح کودک لکنتی درمان لکنت زبان در کودکان علت لکنت یهویی بزرگسالان درمان لکنت زبان بهترین زمان درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام