آیا فرقی بین تربیت کودک مبتلا به لکنت و غیر لکنت وجود دارد ؟

مدیر مهر ۹۷ ({{ avg }})

آیا فرقی بین تربیت کودک مبتلا به لکنت و غیر لکنت وجود دارد

فرق بین تربیت کودک مبتلا به لکنت و غیر لکنت :

قبلاً توضیح دادم که قوانین و اصول تربیتی که مربوط به کودک غیر لکنتی است با کودک دارای لکنت زبان تفاوتی ندارد. کودک شما که لکنت دارد یک انسان سالم و عادی است. لکنت نه بیمار است و نه مرض خاص است بلکه یک مشکل ذهنی و گفتاری است و با روش شبیه سازی ذهن و تصویرسازی ذهنی متعلق به مرکز توانمندسازی ذهن قابل درمان است.

 

فرق بین تربیت کودک مبتلا به لکنت و سالم

هر نوع مسئولیت و انتظاری که از کودک عادی دارید از کودک دارای لکنت زبان هم می‌توانید داشته باشید. روش تربیتی ویژه‌ای برای کودک دارای لکنت زبان نداریم. کودک دارای لکنت زبان بایستی احساس عادی بودن کند (به غیر از گفتار)، البته بایستی روش‌های تربیتی متناسب با ویژگی‌های شخصیتی کودک باشد، برخی کودکان لازم است به آنها دستور داده شود، برخی نیاز است در برخی امور با آنها مشورت شود، برخی عاطفی و برخی از طریق روش حل مسئله با آن‌ها رفتار شود ولی محبت و احترام متعادل برای همگان لازم است.

کودکی که لکنت دارد، وقتی صحبت میکند گفتارش به خاطر حالت تکرار یا توقف یا کشیده گویی، طولانی میشود. در هر صورت ما موظف هستیم به حرفهایش گوش دهیم و اطمینان بدهیم که به حرف‌های او با دقت گوش فرا میدهیم. با احترام به او و شنیدن حرفهایش مهارت اجتماعی و مهارت خوب گوش دادن را به او یاد داده‌ایم.

 

درچه حدّی از کودک انتظار داشته باشیم؟

انتظار بایستی بر اساس سن، جنس، توان هوشی و سایر توانمندی‌های کودک باشد. انتظار پایین تر و بالاتر از استعداد و توانایی کودک هیچ کدام منطقی نیست. انتظار معقول کودک را به سمت موفقیت و توانمند شدن پیش می‌برد. و انتظار نامعقول کودک را به سمت استرس، تنش روحی، ناکامی و شکست سوق می‌دهد. کودکی که هوشمند است انتظار بالا از او منطقی است.

برچسب ها : درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان کودکان در خانه درمان لکنت زبان کودکان در خانه تربیت کودک لکنتی و سالم لکنت زبان در کودکان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام