فرستادن کودک دارای لکنت زبان به مهد کودک صلاح است؟

مدیر مهر ۹۷ ({{ avg }})

 

فرستادن کودک دارای لکنت زبان به مهد کودک صلاح است؟

بهتر است اول کودک تحت درمان لکنت زبان با روش شبیه سازی ذهن قرار گیرد و سپس به مهدکودک فرستاده شود. زیرا برخی از مربیان به مسائل لکنت زبان و روانشناسی کودک و جوّی که باعث تمسخر و تحقیر کودک شود ناآگاه هستند که هردو آسیبزا است.

 

  • مهد کودک چه مزایایی دارد؟

بی‌شک هیچ مراقبتی جای مراقبت مادران را نمیگیرد؛ مراقبت‌های غیرمادرانه در صورتی مجاز است که باکیفیت باشد. اگر مهدکودک‌ها خدمات باکیفیتی را ارائه دهند میتواند از نظر اجتماعی تاثیر مثبتی در رفتار کودکان بر جای بگذارند.
جرأت ورزی ، ارتباطات اجتماعی و کلامی در مراقبتهای باکیفیت در کودکان بالا می‌رود. مراقبت‌های کم کیفیت در کودکانی که از تنشهای خانوادگی رنج می‌‌برند اثر منفی دارد.

«مهدکودک‌ها اگر با کیفیت باشند اثرات خوبی را می‌توانند در کودکان برجای بگذارند.»

تعداد کودکان، نوع محیط، تحصیلات مربی، فعالیت‌هایی که از نظر اصولی روی کودکان مؤثر است، تعویض شدن مربی مهد کودک، توجه به نیازهای عاطفی کودکان ، نفوذ کلام و گیرایی کلام مربیان نیز موثر است. در چنین شرایطی کودکان رشد هوشی و رشد اجتماعی و عملکرد بهتری را نشان میدهند. مهدکودک‌های مجهز که فعالیتهای متنوع و گسترده‌ای را فراهم می‌آورند تاثیرات مثبت و خوبی را نشان می‌دهند.

مهدکودک‌هایی که مربیان آنان صلاحیت حرفه‌ای بالایی دارند به تفاوت‌های فردی کودکتان توجه نشان می‌دهند که باعث پیشرفت زبان و تفکر کودکان می‌شوند.

 

تاثیر مهدکودک بر روان کودکان

براساس پژوهش روان‌شناسان دنیا مهدکودک‌ها عمدتاً تأثیرات منفی از لحاظ عاطفی و هیجانی بر کودک‌تان دارند ولی از نظر اجتماعی تأثیرات بالایی دارند و از نظر رشد شناختی تأثیر مثبت دارند. مهدکودک‌های بی‌کیفیت صرفنظر از وضعیت ارتباطات و عواطف درون خانواده تأثیر منفی بر کودکان دارند.

مهدکودکی که کودک دارای لکنت زبان را مورد تمسخر قرار دهد و مربی نیز کودک دارای لکنت را نزد سایرین کوچک کند حتماً مهدکودک مخربی خواهد بود. اگر مهدکودک بتواند ارتباط و تعامل خوبی را با بچه‌ها برقرار کند، حس مثبت در آنان ایجاد کرده و باعث افزایش اعتماد به نفس کودکان می شود، چنین مهدکودکی مفید خواهد بود.

برچسب ها : درمان لکنت زبان مهد چه تاثیری در تشدید لکنت کودکان دارد افزایش اعتماد به نفس کودکان در مهد مزایایی مهدکودک در درمان لکنت زبان تاثیر مهدکودک بر روان کودکان لکنتی

فرم ارسال دیدگاه

رائد الفیلی
خرداد ۹۹

درمان لکنت زبان.فرزندم یک پسر ۵ساله است وبسیار عاطفی اوگفتهایش را میکشدلکنت او به این صورت هست من در آلمان زندگی میکنم والان به مشاوره هفته ای یک روز کلاس داره ولی حس میکنم روش صحیح نیست الان دو ماه گذشته برعکس بدتر شده لطفا کمکم کنید چکار باید بکنم

مدیر
خرداد ۹۹

با پذیرش تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند
09120576846
02188677071

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام