سرکوب خشم و تشدید لکنت زبان

مدیر مهر ۹۷ ({{ avg }})

سرکوب خشم و تشدید لکنت زبان : سرکوب خشم یعنی ناراحتی و دلخوری خود را از دیگران پنهان کردن. یا به عبارتی انکار احساس خشم، درون ریزی دلخوری‌ها، تحمل رنجش‌ها، سوختن و ساختن نمودهایی از سرکوب خشم می‌باشند.

اغلب ما خشم خود را نادیده گرفته ، رنجش‌ها و دلخوری‌ها را در دل نگه می‌داریم و دقیقا بیان نمی‌کنیم که از چه رفتارهایی ناراحت هستیم. یا چه خواسته‌ای داریم.
در نتیجه دیگران از دنیای خشم درون ما بی اطلاع می مانند و ممکن است همان رفتارها را تکرار کنند. در حالیکه ما همچنان خون دل می‌خوریم ولی نقاب رضایت به چهره می‌زنیم. بدین ترتیب نمی‌توانیم از حریم شخصی و حقوق خود دفاع کنیم.

سرکوب خشم و تشدید لکنت زبان

افراد فاقد جرئت مندی نمی توانند از حقوق خود دفاع کنند. آنان با نادیده گرفتن عقاید، علایق، احساسات و نیازهایشان، برای خود ارزش و احترام قایل نیستند. و همین امر باعث می شود تا فرد خشم خود را بروز ندهد و دچار لکنت زبان شود .

اینگونه افراد منفعل، قربانی، سلطه پذیر، فاقد اعتماد به نفس و پر از خشم هستند و چون به افکار و احساسات خود اهمیت نمی دهند، دیگران نیز برای حریم آنان احترام قایل نمی شوند.

مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن افکار و احساسات فرد دچار لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.

درون ریزی های متوالی خشم باعث تشدید لکنت زبان می‌شود

فرد از رفتاری ناراحت می شود ولی مستقیماً خشم خود را ابراز نمی کند. او از درون ناراضی است و موضوع خشم برایش حل نشده باقی می ماند. او در سایر موقعیت ها نیز مکررا افکار و احساسات خود را درون ریزی می کند. پس از مدتها سرکوب خشم ، شخص بی حال و حوصله ، که انرژی ، افسرده ، بهانه گیر ، ایرادگیر بد خلق و زود رنج می شود. در نهایت مانند دیگ زودپز ، با بهانه ای منفجر شده و تمام رنجش های گذشته را نیز با پرخاشگری فعال برون ریزی می کند.

برچسب ها : هزینه درمان لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان لکنت زبان توانمندسازان ذهن مرکز توانمندسازی ذهن دکتر محمد احسان تقی زاده درمان قطعی لکنت شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان لکنت زبان توانمندسازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام