احساسات و هیجانات چه نقشی در لکنت زبان دارند؟

مدیر مهر ۹۷ ({{ avg }})

نقشی احساسات و هیجانات در لکنت زبان : خداوند احساسات و هیجانات را در وجود انسان آفریده است تا از سلامت جسم و روان و نیز روابط ما مراقبت و محافظت کنند. احساسات صدای درون ما هستند که همانند چراغ راهنما با علایم ، ما را راهنمایی می کنند.

 وقتی می گوییم :
خسته ام. گرسنه ام. تشنه ام. کسل هستم. خوابم می آید. حوصله ندارم. نگرانم. می ترسم. ناراحتم. غمگینم. حالم خوب نیست. دلم درد می کند. دندان درد دارم. از زندگی لذت نمی برم. شديداً عصبانی هستم. احساس استرس و اضطراب دارم. و ...

نقشی احساسات و هیجانات در لکنت زبان

این علایم به ما خبر می دهند که باید مشکلی را شناسایی و رفع کنیم. تا بتوانيم احساسات مثبت و مطلوب را تجربه کنیم. هیجانات منفی همانند زنگ خطر یا هشدار عمل می کنند و از وجود اختلال یا اشکالی خبر می دهند. آنها زنگ خطری برای بیدار شدن، اقدام کردن و رسیدگی به نیازها و رفع اختلالات هستند. ما باید به این علايم و هشدارها توجه کنیم و در صدد حل مساله و رفع اشکالات باشیم.

احساسات برای بقای زندگی انسان نقش مهمی بازی می کنند و لازمه زندگی و ادامه حیات هستند. تنها در اصل انگیزشی برای عمل کردن و اقدام کردن هستند. احساسات برای مراقبت، محافظت و دفاع از ما خلق شده اند.

مدیریت هیجانات در درمان لکنت زبان

احساس درد یک نعمت خدادادی است که ما را از وجود مشکلی مانند بیماری، عفونت یا جراحت باخبر می کند و به ما برای اقدام کردن در جهت رفع مشکل و رسیدگی به بیماری هشدار می دهد. هیجانات منفی مانند بی حوصلگی، غمگینی، خشم، ترس، نگرانی، اضطراب و غیره نیز علایمی هستند که در اثر وجود اشکال، اختلال و کاستی بروز می کنند و به ما برای حل مشکل هشدار می دهند.

هر احساسی در جای خود ارزش و اهميت خاص خود را دارد. هیجانات مثبت مانند خوشحالی خشنودی، رضایت، آرامش و نشاط اغلب نشانگر قدرت سازگاری و حل مساله ، باورهای سالم و سلامت روان می باشند که موجب افزایش انرژی مثبت، انگیزش، شور و شوق برای تلاش و لذت از زندگی می گردند.

البته ما نباید انتظار داشته باشیم که همیشه آرام و پر نشاط باشیم بلکه در شرايط مختلف، بطور طبیعی هیجانات منفی را نیز تجربه می کنیم. مهم آنست که بتوانیم هیجانات را مدیریت کنیم و رفتار سازنده از خود بروز دهيم.

 

                                                                                      محمد احسان تقی زاده

عضو هیئت علمی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا )APA(

درمان لکنت زبان ، قطعي و غيرقابل بازگشت در مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان. در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

برچسب ها : درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان شبیه سازی ذهن دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمندسازی ذهن هیجان در لکنت زبان لکنت زبان دکتر محمد احسان تقی زاده درمان قطعی لکنت درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام