ده راه برای تاب آوری بیشتر

مدیر مهر ۹۷ ({{ avg }})

ده راه برای تاب آوری بیشتر : پژوهش ها نشان داده اند که با وجودی که برخی از افراد به طور طبیعی تاب آوری بیشتری دارند امّا این رفتارها قابل یادگیری نیز می‌باشد.

اعتقاد به توانایی خود:

پژوهش ها نشان داده اند که اتکا به نفس و خودباوری نقش مهمی در مواجهه با استرس و التیام یافتن پس از سختی های زندگی دارد. دستاوردها و نقاط قوتتان را برای خود یادآوری کنید. اعتماد داشتن به توانایی خود برای مواجهه با بحران ها، شیوه ای عالی برای ایجاد و تقویت تاب آوری برای آینده است.

یافتن حس هدفمندی:

در مواجهه با بحران یا تراژدی، یافتن حس هدفمندی می تواند نقش مهمی در بهبود شخص ایفاء کند.

ایجاد شبکه اجتماعی:

داشتن افراد پشتیبان در پیرامون خود به مثابه یک عامل حفاظت کننده در شرایط بحرانی عمل می کند. داشتن افرادی که بتوانید به آنها اعتماد کنید بسیار مهم است. با وجودی که حرف زدن درباره یک وضعیت با یک دوست، مشکل را برطرف نمی کند اما به شما اجازه میدهد که احساستان را با او به اشتراک بگذارید، پشتیبانی کسب کنید، بازخورد مثبت به دست آورید و احتمالا راه حل هایی برای مشکل تان بیابید.

انعطاف پذیری:

بخش مهمی از تاب آوری است. با یاد گرفتن انطباق پذیری بیشتر، برای مواجهه با بحران های زندگی مجهزتر می شوید. افراد بهبود پذیر معمولا از این رویدادها به عنوان فرصتی برای در پیش گرفتن راهی تازه استفاده می کنند

خوش بینی:

مثبت باقی ماندن در دوره های تاریک و سخت زندگی، دشوار است اما حفظ امیدواری بخش مهمی از تاب آوری است. خوشبین بودن به معنی نادیده گرفتن مشکل و تمرکز بر پیامدهای مثبت آن نیست. خوش بین بودن یعنی درک این که ناکامی ها و شکست ها گذرا هستند و این که مهارت ها و توانایی هایی برای مقابله با چالش های پیش رو در اختیار دارید. شرایطی که در آن قرار دارید ممکن است بسیار سخت باشد اما آنچه اهمیت دارد این است که در باره آینده روشن امیدوار و مثبت باقی بمانید.

پرورش خود:

هنگامی که استرس دارید به سادگی ممکن است از نیازهای شخصی خود غافل شوید. از دست دادن اشتها، کنار گذاشتن ورزش و خواب کافی نداشتن، همگی واکنش های شایع در یک شرایط بحرانی هستند. هرگز از پرورش و رسیدن به خود غافل نشوید. همیشه زمان هایی را برای فعالیت هایی که از آن لذت می برید کنار بگذارید. با مراقبت از نیازهای خود، می توانید سلامت عمومی و تاب آوری خود را تقویت کنید و برای مواجهه با چالش های زندگی آمادگی لازم را به دست آورید.

تقویت مهارت های حل مساله:

هرگاه با چالش جدیدی مواجه شدید، فهرستی از راه های بالقوه ای که برای حل مساله به نظرتان می رسد درست کنید. راهبردهای متفاوت را آزمایش کنید و بر روی ایجاد روشی منطقی برای حل مساله تمرکز نمایید. با پرورش مرتب مهارت های حل مساله در خود، برای انطباق با چالش هایی که بروز می کند آماده تر می شوید

هدف گذاری:

شرایط بحرانی، هراس آور و هولناک هستند. گاهی اوقات ممکن است حتی حل نشدنی به نظر آیند. افراد بهبود پذیر قادرند به این شرایط به شیوه واقعی تری بنگرند و آنگاه هدف های منطقی برای مواجهه با مسایل قرار دهند. هنگامی که خود را ناتوان و در هم شکسته بیافتید، یک قدم به عقب بردارید و آنچه در پیش رو دارید را ارزشیابی کنید راه حل های ممکن را در نظر بگیرید و سپس آنها را به گام های قایل مدیریت بشکنید.

اقدام برای حل مساله:

منتظر شدن برای این که یک مساله خود به خود برطرف گردد، تنها باعث طولانی تر شدن بحران می شود. به جای این کار، فورا شروع به کار کردن بر روی راه حل ها بکنید.
هر چند ممکن است راه حل فوری و ساده ای وجود نداشته باشد اما می توان به صورت گام به گام برای بهتر کردن شرایط اقدام کرد. بر روی پیشرفت های به عمل آمده تمرکز کنید و سپس برای گام بعدی برنامه ریزی کنید. به حجم زیاد کارهایی که هنوز باقی مانده است فکر نکنید.

پرورش مهارت ها:

ایجاد تاب آوری در خود، فرایندی طولانی است. بنابراین اگر هنوز برای انطباق با شرایط بحرانی مشکل دارید ناامید نشوید. به گفته دکتر راس نیومن: «پژوهش ها نشان داده اند که تاب آوری یک چیز غیرعادی نیست بلکه برعکس، کاملاً عادی است و اغلب افراد میتوانند آن را بیاموزند». تاب آوری مستلزم اقدامات یا رفتارهای خاص نیست بلکه از یک نفر به نفر دیگر میتواند کاملاً فرق کند.

درمان لکنت زبان ، قطعي و غيرقابل بازگشت در مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان. در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان تاب آوری شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده مرکز توانمندسازی ذهن توانمندسازان ذهن لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان شبیه سازی ذهن درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام