کد گذاری نورون های آینه ای به طور متفاوت و به صورت فزاینده و اضطراری

مدیر دی ۹۶ ({{ avg }})

کد گذاری نورون های آینه ای  به طور متفاوت و به صورت فزاینده و اضطراری

مترجم : دکتر محمد احسان تقی زاده روان شناس و استاد دانشگاه
اقدامات انجام شده توسط دیگران ممکن است برای ناظر متفاوت باشد و بنابراین ، بسته به مناطق فضایی که در آن اجرا می شوند،منجر به واکنش های رفتاری متفاوتی می شود.ما دریافتیم که درمیمون ها، نورون های کورتکس توسط هر دو اجرا شده و مشاهده حرکات  ( نورون های آیینه ای ) با مکان در فضا از اعمال حرکتی مشاهده شده نسبت به میمون متفاوت است ، و نیمی از آن ها ترجیح می دهند که فضا یا جای آن ها تغییر پیدا کند. بخشی از این نورون های آیینه ای انتخابی فضایی، فضا را بر اساس یک نمایش متریک رمزگذاری می کند ، در حالی که سایر نورون ها فضا را در شرایط عملیاتی رمز گذاری می کنند ، و ویژگی های آن ها را بر اساس احتمال برخورد میمون با شی تغییر می دهند. این نتایج نشان می دهد که مجموعه ای از نورون های آیینه ای اعمال حرکتی مشاهده شده را نه تنها برای درک عمل ، بلکه برای تجزیه و تحلیل چنین اعمالی در شرایطی که مربوط به ایجاد رفتارهای مناسب هستند ، رمزگذاری می کنند.

نورون های آیینه ای مجموعه ای از نورون ها هستند که ابتدا در ناحیه پیش حرکتی میمون که در بخش F5 توضیح داده می شوند ، که در دو هنگامی که میمون یک اقدام حرکتی هدف فعال را انجام می دهد و زمانی که همان عمل حرکتی را توسط دیگران مشاهده می کند ( 1، 2 ).

رایج ترین تفسیر از عملکرد نورون های آیینه ای این است که آن ها در درک عمل دست دارند. و همچنین ما در اینجا ، بررسی کردیم که آیا نورون های آیینه ای ، علاوه بر نقش در این تابع ، جنبه های اقدامات مشاهده شده را که مربوط به رفتارهای تعامل بعدی هستند ، رمزگذاری می کنند. و روشی برای آزمایش این فرضیه ، بررسی تأثیر فاصله نسبی بین بیننده و در واکنش نورون آینه است . اگر چه به طور کامل برای درک آنچه که بازیگر انجام می دهد ، بی ربط است ، دانش دقیقی از فاصله که در آن عمل مشاهده شده انجام می شود برای انتخاب مناسب ترین واکنش رفتاری ضروری است.

دانلود فایل word  مقاله | روی آیکن کلیک نمایید   

برچسب ها :

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام