دلایل تأثیر سئوالات بر زندگی انسان

مدیر شهریور ۹۷ ({{ avg }})

تأثیر سئوالات بر زندگی انسان : گفتیم که ذهن به نوع کلمه توجه دارد. وقتی می پرسید: «چرا افسرده ام؟»  یا « چرا لکنت زبان دارم ؟» ذهن بر روی کلمه «افسردگی» و « لکنت ربان» متمرکز می شود و باعث افزایش آن می گردد. اما وقتی می پرسید: «چگونه روحیه ام را شاد کنم؟» ذهن بر روی کلمه «شادی» تمرکز کرده و باعث ازدیاد آن می شود. چرا که دانستید:

« سخن گفتن و اندیشیدن به هر چیزی باعث جذب و افزایش آن می شود.»

وقتی کلمه چرا را از اول هر سئوالی مثلا «چرا همیشه شکست می خورم؟» بردارید، جمله باقیمانده نشان دهنده باور شماست و اینکه باور دارید که همیشه شکست می خورید. حتی اگر این جمله درست هم نباشد، متأسفانه باور فعلی شماست که البته می توانید با تکرار عبارات تأکیدی و پرسش های مثبت، این باور را تغییر دهید.

کامپیوتر را می توان ماکت کوچکی از ذهن انسان دانست. زمانی که از کامپیوتر سئوالی می پرسید، او به جستجو می پردازد. آیا اگر شما به اتاق دیگری بروید، کامپیوتر از ادامه کار باز می ایستد؟ قطعاً خیر، آنقدر به جستجو ادامه می دهد تا جواب سئوال شما را به طور دقیق و کامل بیاید.

تأثیر سئوالات بر زندگی انسان و درمان لکنت زبان

وقتی از خودتان نیز سئوالی می پرسید و بعد مشغول کار دیگری می شوید، ذهن تان مشغول فعالیت جهت یافتن جواب های سئوال شماست.

مثلا وقتی می پرسید: « خدایا چرا اینقدر بدبختم؟» ذهن جهت یافتن جواب آن، به جستجوی تمام اطلاعات موجود در خودش می پردازد و تمام خاطرات و وقایع منفی و هر اتفاقی که بویی از بدبختی داشته باشد را دوباره زنده و بررسی می کند و همین جواب هاست که سازنده باورهای شماست.

باورهای ضعف، مریضی، بدبختی، ناتوانی، فقر و... نتیجه تکرار این گونه پرسش هاست حال وقتی سئوالی مثبت و با کیفیت عالی از خود می پرسید، ذهن همین مراحل را طی کرده و در نهایت، باعث ایجاد باورهای توانستن، خوشبختی، سلامت، قدرت، ثروت و... در شما می گردد.

تغییر نوع سئوالات، باعث ایجاد روحیه متفاوت می شود

پرسش های منفی و محدود کننده به علت وجود کلمات منفی در آنها و همچنین جواب حاصل، باعث ایجاد روحیه ضعیف می شود و برعکس سئوالات مثبت روحیه شما را قوی و شاد می سازد. روحیه ضعیف در نهایت موجب شکست می شود، ولی وقتی روحیه عالی داشته باشید. سخت ترین کارها را به آسانی انجام می دهید.

عبور از آتش نیز به همین دلیل ممکن می شود. اگر بپرسید که «اگر پاهایم سوخت چه؟» این سئوال روحیه ای ضعیف در شما ایجاد می کند و توان انجام آن را از شما می گیرد. اما اگر بپرسید: «وقتی که به سلامت عبور کردم، چه احساس مثبتی خواهم داشت؟» این سئوال باعث ایجاد روحیه قوی و اعتماد به نفس در شما می شود و به راحتی از روی آتش عبور می کنید.

عبور از آتش فقط یک مثال و نمایشی از قدرت ذهن است. این برنامه به افراد می آموزد که اگر برای هر کاری روحیه ای عالی و مثبت داشته باشند. تمام نیروهای درونی شان متمرکز شده و موفق می شوند.

درمان لکنت زبان ، قطعي و غيرقابل بازگشت در مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان. در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده مرکز توانمندسازی ذهن توانمندسازان ذهن لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان شبیه سازی ذهن دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمندسازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام