اصول موفقیت در کارها و درمان لکنت زبان

مدیر شهریور ۹۷ ({{ avg }})

اصول موفقیت در کارها  : موفقیت انسان در هر کاری بر دو اصل استوار است:

ا- حرکت جسمی

انجام فعالیتهایی از قبیل شرکت در همایشها و دوره های آموزشی و مطالعه کتب موفقیت، مدیریت، فروش، عرفان، زناشویی، تربیت فرزندان و در کل آموختن روشهای موفقیت در کلیه مسائلی که با آنها سر و کار داریم و استفاده از آنها در زندگی، ایجاد دامنه ارتباطات اجتماعی، گسترش و هوشمند کردن فعالیت های شغلی و ...

در این حالت انسان به سوی اهدافش پیش می رود. این حرکت برای موفقیت لازم است، اما کافی نیست.

۲- حرکت ذهنی

« هر چیزی که ذهن انسان بتواند درک کند، می تواند بدست بیاورد.»

کلمنت استون

در این حالت اندیشه و تجسم ذهنی انسان، باعث جذب و آفرینش هدف می شود. دانشمندان معتقدند که ۷۰ درصد یادگیری های انسان در شش سال نخست زندگی او صورت میگیرد و پرفایده ترین دوران تخیّل، همان دوران است.

متأسفانه کنجکاوی های کودکان و تجو های ذهنی آنان توسط بزرگ ترها به مرور زمان به سوی علمی و منطقی اندیشیدن سوق داده شده و ذهن کودکان هر روز از قدرت عظیم تجسم ذهنی کم بهره تر می گردد. علی (ع) می فرماید: « فرزندانتان را مجبور نکنید، آداب و عادات شما را فرا بگیرند. زیرا آنان برای زمانی غیر از زمان شما آفریده شده اند.»

اصول موفقیت در کارها (درمان لکنت زبان)

اکثر انسان ها بر حسب عادتی که از والدین خود آموخته اند، تمام کوشش خود را بر روی حرکت جسمی متمرکز کرده اند و برای موفقیت بیشتر فقط به حرکت جسمی خود می افزایند، در حالی که از قدرت ذهن خود غافلند، قدرتی که به طور قابل ملاحظه ای سرعت رسیدن به اهداف را افزایش و فشار و تقلای جسمی را کاهش می دهد.

استفاده از تجسم ذهنی، راه رسیدن به منابع و گنج های عظیم درونی و تحقق آرزوهاست. اگر تخیل تان را به طور منظم و با آگاهی و باور مثبت روی یک آرزو متمرکز کنید، قطعا پس از مدتی شاهد تحقق آن خواهید بود. تجسم ذهنی یعنی آفریدن یک آرزو در ذهن.

«ظهور هر چیزی در دنیای مادی، مستلزم آفریدن آن در ذهن است.»

افراد خلاق در طول تاریخ مانند مخترعان و مکتشفان همگی خیال پرداز بوده اند. همگی تصور می کرده اند که دنیا چگونه می تواند باشد. آنها خود را در آینده قرار می دادند. نتیجه نهایی را می دیدند، از آن لذت می بردند و آنگاه نظریه های مربوطه به ذهنشان می رسیده است.

تصویرسازی ذهنی، خلاقیت است. خلاقیتی هم در دنیای درون و هم در دنیای بیرون انسان، نیکلا تسلا - مخترع معروف. قبل از اختراع هر وسیله ای نخست آن را در ذهنش به تشور در می آورد؛ به طوری که در عرض کمتر از دو ماه دستگاههای متعددی را با استفاده از نیروی تصور و تخیلش خلق و ایجاد کرد.

او یک بار در کتابی چنین نوشت: « قطعات و دستگاه هایی که من در ذهنم به تصویر می کشیدم، آن چنان واقعی و ملموس بودند که کوچکترین و ظریف ترین جزئیات آنها را می توانستم در ذهنم ببینم.»

تخیل از دانش مهمتر است

قدرت تخیل بود که اینشتین را به یک دانشمند بزرگ و مشهور مبدل ساخت، به همین دلیل است که می گوید: « تخیل از دانش مهمتر است.» قدرت خیال بود که باعث شد نیل آرمسترانگ در جولای ۱۹۶۹ قدم بر کره ماه بگذارد. قدرت تصور بود که مسبب اختراع برق توسط ادیسون شد، قدرت تجسم بود که...

ناپلئون هیل می گوید: « هر چیزی که ذهن بتواند تصور کند، می توان به آن دست یافت.» و ریچارد باخ می گوید: « به شما هیچ آرزویی داده نمی شود، مگر آنکه قدرت تحقق آن نیز اعطاء گردد.»

چیزی که ذهنتان را خیلی به خود مشغول کند. به واقعیت فیزیکی شما تبدیل می شود. هدف و آرزوی خود را چنان در ذهن مجسم کنید که گویا هم اکنون محقق شده است. اگر دائما خود را طوری مجسم کنید که به آرزویتان رسیده اید، این تصور توسط ناخود آگاه شما ضبط و اجرا می گردد.

تجسم و درمان بیماری (درمان لکنت زبان)

مثلا اگر بیمار هستید. تجسم کنید که سیستم ایمنی بدن، بیماری را درمان کرده است. اگر خواهان اعتماد به نفس هستید. در تصورتان خود را سرشار از اعتماد به نفس و جسارت ببینید، گویی هم اکنون به خواسته خود رسیده اید.

در طول روز چند بار با آرامش بر روی این تصویر تمرکز نمایید و تا حد امکان آن را روشن، واضح، دقیق و با جزئیات کامل مجسم کنید. بیش از آنچه از جسم خود کار می کشید و به آن اهمیت می دهید، به ذهن خود توجه کنید..

به طور مثال اگر پیوسته با همکارتان اختلاف دارید. در حالت آرامش تصور کنید که با او در عین آرامش و خوشحالی در حال گفتگو هستید و تمام مشکلات بین شما به آسانی رفع شده است. پس از مدتی که این کار را روزانه یکی دو بار انجام دادید، در کمال تعجب شاهد بهبود و گرمی روابطتان خواهید بود.

با این روش می توانید اعتماد به نفس، رانندگی، میزان فروش سلامتی و خود را بهبود ببخشید. ناپلئون بناپارت می گوید: «این نیروي تخیل است که بر دنیا حکم فرمایی می کند.» و هنری وارد بیچر می گوید: « روح بدون تخیل، به رصد خانه بدون تلسکوپ می ماند. »

درمان لکنت زبان ، قطعي و غيرقابل بازگشت در مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان. در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : اصول موفقیت در کارها موفقیت در عمل لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان شبیه سازی ذهن دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمندسازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام