ابزارهای بالینی تنها برای قضاوت بالینی

مدیر مرداد ۹۷ ({{ avg }})

ابزارهای بالینی قضاوت بالینی : من در طول سالها آموختم که ابزارهای بالینی تنها برای ساده کردن و حمایت از قضاوتهای بالینی ما برای اینکه نتیجه گیری بهتری داشته باشیم، استفاده می شود.

مهارت پزشک، چه در حمایت از تغذیه با شیر مادر و یا غیر از آن ، این است که مقدار زیادی از اطلاعات پیچیده را در دامنه های مختلف تولید کند و با وجود اینکه قضاوت بالینی درمورد اثربخشی مداخله با آموزش آغاز می شود، اما بر اساس تجربه ساخته شده است.

این به ندرت مفید است و ممکن است خطرناک باشد) به رویکردهای کاهشی که شامل مقياسهای عددی ساده است، به عنوان جایگزینی برای قضاوت بالینی متکی باشید (2016Stumberg & Martin ).

ابزارهای بالینی قضاوت بالینی

به عنوان مثال، اگرچه HATLFF یک مشارکت پیشگام است ، اولین رویکرد سیستماتیک است که به بررسی بافت زبان و دهان شیرخوار می پردازد. نشان داده شده است که ابزاری غیر قابل اعتماد برای تصمیم گیری در مورد فرونوتومی زبان است (2002 ، Ballard، Auer &Khoury Madlon Kay ، Ricke ، بیکر و 2008 DeFor ریک و همکاران، 2005).

در تمرین بالینی ، بسیاری از معیارهای موضوع بسیار ذهنی هستند و وابسته به علاقه نوزاد به همکاری در روز ارزیابی است. اگر چه یک مطالعه اعتبار متوسطی در ساختار ATLFF یافت.

اما نویسندگان، قابلیت اطمینان متوسط را در اکثر موارد کاربردی پیدا نکردند (امیر، جیمز و دونات ، 2006). برای من روشن شد که هیچ همبستگی بین آنچه در زبان مشاهده می شود و آنچه در طول تغذیه با شیر مادر در دهان و دندان نوزاد غیر از موارد لکنت زبان اتفاق می افتد، وجود ندارد.

با استفاده از ATLFF که در زمان مشاوره مورد استفاده قرار گرفت و من کارهای عملی خودم را جایگزین ابزار ارزیابی کردم.

 

موارد بالا توسط تئوری دکتر محمد احسان تقی زاده رد شده است.

 

مترجم دکتر محمداحسان تقی زاده

استاد دانشگاه و تنها درمانگر قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان و ناروانی گفتاری در جهان

 

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی شبیه سازی ذهن دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمندسازی ذهن ابزارهای بالینی داروی لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام