پیامدهای استرس بر سلامت

مدیر تیر ۹۷ ({{ avg }})

پیامدهای استرس بر سلامت : با مراجعه به تعریف های استرس در چهار چوب رویکردهای مختلف، می‌توان به راحتی به پیامدهای استرس که می‌توانند نظام‌های واکنشی روانی و بدنی موجود زنده را در معرض تهدیدها و آسیب‌های جدی قرار دهند پی برد. در این قسمت از پیام‌های استرس و اثر منفی آن بر سلامت موجود زنده بحث می‌شود.

امروزه این نکته آشکار شده است که بسیاری از بیماری‌های متداول، بیش از آنکه ناشی از میکرب‌ها، ویروس‌ها، مواد زیان‌آور یا هر عامل برونی دیگر باشند، از فقدان سازش با استرس به وجود می‌آیند (سلیه).

پیامدهای استرس بر سلامت

رومانی در سال ۱۹۵۱، فهرست پاره‌ای از بیماری‌ها را که به دنبال بی‌نظمی‌های فیزیولوژیکی مبتنی بر بی‌نظمی هورمونی بروز می‌کنند و تداوم تنیدگی به حساب می‌آیند، فراهم کرد. نارسایی کور تیکوئیدها به بیماری‌های موسوم به بیماری‌های کم - سازش یافتگی منجر می‌شود و اختلال‌هایی که در پی می‌آیند در چهار چوب آن قرار می گیرند: آسیب دیدگی پس ضربه‌ای، شوک‌های ناشی از عمل جراحی، بیماری پس از عمل جراحی ، گرمازدگی، اختلال‌های بارداری ناشی از سقط مکرر و عمدی جنین و از قبیل آن.

بیماری فزون - یافتگی که از مینرالوکورتیکوئیدها بوجود می‌آیند به قرار زیرند:
فشار خون، تصلب کلیوی، آنژین صدری، مسمومیت بازداری، بیماران کلاژن، حساسیت ها، نفریت حاد و جز آن، و بالاخره در قلمرو بیماری‌های فزون - یافتگی که ناشی از گلوکورتیکوئیدها هستند می‌توان به این بیماری‌ها اشاره کرد: آپاندیسیت، تورم لوزه، پاره‌ای از انواع بیماری دیابت و برخی از بیماری‌ها که در آن زمان بیماری روان-تنی نامیده می‌شدند مانند زخم معده، پرکاری تیروئید بعد از ضربه هیجانی و غیره.

 

محمد احسان تقی زاده

عضو هیئت علمی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا )APA(

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

برچسب ها : درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان شبیه سازی ذهن دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمندسازی ذهن استرس پیامدهای استرس استرس و اضطراب فشارهای روانی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام