پرسشنامه ترس از دندانپزشکی

مدیر تیر ۹۷ ({{ avg }})

معرفی

پرسشنامه ترس از دندانپزشکی : ترس یکی از مهم ترین دلایل عدم مراجعه مردم به دندانپزشکی است. حدود ۷۵ درصد از بزرگسالان به درجاتی دچار اضطراب و ترس از دندانپزشکی و در حدود ۵ تا ۱۰ درصد نیز مبتلا به هراس از دندانپزشکی هستند.

ترس و اضطراب در شکل بیماری‌زایی خود تبدیل به فوبیا می‌شود که معمولا یک نوع اختلال استرس پس از ضربه است که مربوط به یک تجربه بد دندانپزشکی است.

البته در برخی موارد نیز فوبیا دلایل دیگری دارد مثل اختلالات اضطرابی و مشکلات روحی و روانی دیگر. این موضوع تأثیر گسترده‌ای بر زندگی بیمار دارد.

پنهان کردن دندان‌های خراب و آسیب‌دیده موقع خنده بسیار مشکل است و حتی ممکن است باعث خجالت از رویارویی با جامعه و دوستان شود و باعث کاهش اعتماد به نفس شده و مانع انجام کارهایی شود که نیاز به ارتباط اجتماعی دارد.

پرسشنامه ترس از دندانپزشکی

تخمین زده شده ۹ تا ۱۵ درصد از آمریکایی‌ها از دیدن دندانپزشک می‌ترسند. این چیزی حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون نفر است. احساسی از ناراحتی در زمان مراجعه که ممکن است این ترس شدید شده یا حتی بدون دلیل خاصی باشد.

در موارد فوبیا به علت عدم مراجعه بیماری بیمار ممکن است به بیماری‌های بسیار پیشرفته لثه و دندان‌ها مبتلا گردد و این به دلیل امتناع از مراجعه به دندانپزشک به علت ترس با منشأهای متفاوت است.

این پرسشنامه توسط کامبیز هنرزاده و محمداحسان تقی زاده ساخته شده است. این یک ابزار خود گزارشی کوتاه ۲۰ سؤالی است که برای سنجش ترس از دندانپزشکی افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

 

محمد احسان تقی زاده

عضو هیئت علمی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا(APA(

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

برچسب ها : توانمندسازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده شبیه سازی ذهن درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی هزینه درمان لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان ترس از دندانپزشکی دندانپزشکی ترس از عصب کشی دندان مقابله با ترس دندانپزشکی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام