مقیاس نگرش افراد درباره یادگیری زبان دوم

مدیر تیر ۹۷ ({{ avg }})

مقدمه

مقیاس نگرش افراد درباره یادگیری زبان دوم : یادگیری زبان دوم به فرآیندی گفته می‌شود که در آن افراد زبان دوم را یاد می‌گیرند. فراگیری زبان دوم و یادگرفتن هر زبانی علاوه بر زبان مادری اشاره دارد. (درمان لکنت زبان)

یادگیری زبان دوم به عنوان عامل تعیین کننده بین ملت‌ها و فرهنگ‌ها تعیین شده است. در یادگیری زبان دوم عوامل مختلفی دخالت دارد که بر پروسه یادگیری تأثیر می‌گذارند؛ مثل نگرش و انگیزه.

نگرش مجموعه‌ای از اعتقادات، عواطف و ثبات رفتاری به یک شیء، شخص یا واقعه است. باور بر این است که افراد دارای نگرش مثبت معمولاً پیشرفت بهتر و سریع‌تری در یادگیری زبان دوم دارند.

مقیاس نگرش افراد درباره یادگیری زبان دوم

به نظر منتل – بروملی (1995) نگرش‌ها بر روی آموزش یادگیری زبان دوم تأثیر می‌گذارند و نوعی واکنش عاطفی و ارزشیابی کننده محسوب می‌شوند.

یکی از مهمترین عوامل یادگیری زبان، عامل اجتماعی است. براساس نظریه برخی محققین، بافت اجتماعی به عنوان عامل تغییر دهنده نگرش افراد نسبت به یادگیری زبان دوم به حساب می‌آید.

باور عمومی بر این است که نگرش‌ها، مهارت‌ها و استراژی های زبان آموزان نشان دهنده این است که آیا آن‌ها مجذوب پیچیدگی‌های زبان می شوند یا خیر؟

طبق پژوهشی که انجام شد نتیجه این بوده که عوامل اجتماعی، روان‌شناسی و فرهنگی بر نگرش افراد در یادگیری زبان تأثیر می‌گذارند.

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

                                                                         محمد احسان تقی زاده

                                              عضو هیئت علمی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا(APA(

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان لکنت زبان زبان دوم چیست یادگیری زبان سوم فواید یادگیری زبان دوم مشکلات یادگیری زبان دوم یادگیری زبان دوم در بزرگسالان تاثیر یادگیری زبان دوم بر حافظه نظریه های یادگیری زبان دوم مقاله در مورد یادگیری زبان دوم یاد گیری زبان دوم یادگیری زبان انگلیسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام