مقیاس احساس خوشبختی همسران

مدیر تیر ۹۷ ({{ avg }})

مقدمه

مقیاس احساس خوشبختی همسران : مهمترین عامل احساس خوشبختی همسران از زندگی مشترک و زناشویی وجود صمیمیت در خانواده است. بدون وجود این عامل ، همسران از زندگی در کنار یکدیگر، احساس لذت و خوشبختی نمیکنند و هرلحظه احتمال وجود دارد اختلاف و مشاجره، خانواده را تهدید میکند.

صمیمیت بدین معنا است که هر دو درون وجود خود را به روی یکدیگر بگشایند. صمیمیت به معنای ورود عاطفی، احساسی و فکری به زندگی یکدیگر است . این نمایانگر ارتباط و احساس نزدیکی به هم در عمیق ترین سطح ممکن و در همه حوزه های زندگی مشترک زناشویی است.

بنابراین وقتی با کسی صمیمی هستیم بدون ترس از این که او از گفته های ما یا آنچه درما میبیند سوءاستفاده کند، احساسات خود را به او تقدیم و دل و قلبمان را به روی او باز میکنیم.

مقیاس احساس خوشبختی همسران

زن و شوهری که با هم صمیمی هستند احساس میکنند که به هم تعلق دارند و احساس میکنند که گویی برای هم ساخت شده اند. انها اماده اند که با هم دوست و یکدل باشند و نهفته ترین رازهایشان را به یکدیگر بگویند.

همین احساس عمیق نزدیکی است که به آنان امید، توان و شهامت میدهد تا به زندگی زناشویی شان مادام العمر متهد بمانند. در یک کلام ، صمیمیت معنای برقارری روابط دوستانه و محبت آمیز با دیگری است؛ به گونه ای که افراد درگیر ان، از این رابطه، احساس عمیق رضایت مندی را تجربه کنند.

چنین رابطه رضایت بخشی، به خودی خود حاصل نمیشود، بلکه لازم است افراد آن را ایجاد کنند. به همین دلیل همسران باید به دنبال عواملی باشند که ضامن ایجاد و حفظ صمیمیت در روابط آنان باشد و مهمتر از همه اینها صمیمیت اساس و پایه اصلی اجساس خوشبختی همسران در زندکی مشترک و زناشویی است.
 

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

 

                                                                               محمد احسان تقی زاده

عضو هیئت علمی و عضو انجمن روانشناسان آمریکا(APA(

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

 

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام