انواع حافظه

مدیر خرداد ۹۷ ({{ avg }})

حافظه قرمز: تمام اطلاعات و رویدادها و خاطرات انسان از زمان آغاز خلقت تا زمان حال را در خود ذخیره می‌کند (هر اتفاقی که درطول حیات انسان رخ دهد در این فضا ذخیره می‌شود).

حافظه بلند پایه: رابط بین حافظه قرمز و حافظه بلند مدت انسان است و وظیفه انتقال اطلاعات از حافظه بلند مدت به حافظه قرمز را برعهده دارد.

حافظه بلند مدت: بخش زیادی از خاطرات، تجربیات و رویدادهای مربوط به زندگی انسان را در طول حیات مادی انسان در خود ذخیره می‌کند و ظرفیت نگه داری بالایی دارد.

حافظه کوتاه مدت: وظیفه انتقال اطلاعات را از اندام‌های حسی به حافظه بلند مدت را برعهده دارد و ظرفیت نگه داری محدودی دارد و زمان نگهداری اطلاعات در آن از چند ثانیه تا چند دقیقه است و نمی‌تواند اطلاعات را برای همیشه در خود ذخیره کند.

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : انواع حافظه حافظه چیست حافظه بلند پایه حافظه بلند مدت حافظه کوتاه مدت حافظه قرمز لکنت لکنت زبان درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان درمان لکنت

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام