آیا به کودک دارای لکنت بایستی بگوییم لکنت دارد یا خیر؟

مدیر خرداد ۹۷ ({{ avg }})

کودک دارای لکنت زبان : از نظر ما، بلی. بایستی واقعیت را مطرح کنیم؛ نه به عنوان مشکلی ارثی و ژنتیکی یا مسأله‌ای غیرقابل حل یا وحشتناک.
در شیوه ما بایستی به هوش و توانایی‌های کودک احترام بگذاریم و سطح هوش او را دست کم نگیریم. وقتی قرار است کودکی چندین جلسه و چندین ماه تحت درمان و آموزش قرار بگیرد. بایستی به او چه توضیحی بدهیم، اگر پرسید چرا من بایستی پیش این فرد بروم و این همه وقت برای چی؟ چه جوابی داریم بدهیم اگر بر اساس آنچه  در درمان‌های معمولی گفتاردرمانی در دنیا جاری است نبایستی به کودک بگوئیم لکنت زبان دارد.

کودک دارای لکنت زبان

درصورتی که تا کودک به بینش و بصیرت [insight] در هر سطح و سن و هوش نرسد و آمادگی ذهنی برای درمان نداشته باشد و انگیزه لازم برای او فراهم نشود، امکان ندارد درمان شود. لذا بایستی حقایق را با زبانی ساده و قابل فهم برای کودک مطرح کنیم و با این روش قدرتمند و علمی (شبیه سازی ذهن) به کودک اطمینان بدهیم کاملاً خوب میشود و پلّه پلّه او را در جریان افت و خیزها و روند آموزش و درمان لکنت زبان قرار دهیم.

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : لکنت زبان درمان لکنت زبان لکنت زبان در کودکان لکنت زبان در بزرگسالان چگونه لکنت را درمان کنیم درمان قطعی لکنت زبان درمان لکنت

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام