راه‌های رسیدن به موفقیت شخصی

مدیر خرداد ۹۷ ({{ avg }})

راه‌های رسیدن به موفقیت شخصی

  1. هدفتان را تعیین کنید.
  2. برای رسیدن به آنچه که نیاز واقعی شماست تلاش کنید.
  3. اراده انگیزه و توکل خود را تقویت کنید مقاله موفقیت فردی را از میان بردارید .

 

آیا هستند افرادی که با داشتن میلیاردها تومان یا دلار احساس بدبختی و شکست افسردگی کنند شاید این تصور برای افراد بی پول مشکل باشد اما واقعیتی است که وجود دارد.

 

انواع موفقیت:

  1. بیرونی
  2. درونی

موفقیّت درونی + موفقیّت بیرونی » توسعه شخصیّت

 

آیا داد و ستد، تنها داد و ستد تجاری است یا انسانی و عاطفی (مهر و محبّت) نیز هست؟
با دمیدن نور درونی عشق از مبدا به مقصد خود، سفر شما از میان تاریکی تمام خواهد شد.

 

تمرین:

 سعی کنید از این به بعد تمامی احساسات منفی (نفرت، حسادت، کینه و تکبّر و خودخواهی و...) را به احساسات مثبت تبدیل کنید (اگر آدمی نتواند خود به تنهایی این حرکت و تمرین را انجام دهد زیر نظر یک متخصّص واصل و وارسته بهتر می تواند به مقصود برسد).

تفاوت اساسی بین آنهایی که در زندگی موفق می شوند و آنهایی که شکست میخورند در چگونه بلند شدن دوباره است.
 

آیا احساس شادی، لذت، عشق، اعتماد، حسن‌ظن، صلح و آرامش، ثروت نیست؟
 

حرکت کنید، شما زنده هستید! کافی است شروع کنید و چگونه آغاز کردن را بدانید.
هر چه بیشتر باور کنیم که پول می‌تواند ما را خوشبخت کند، توانایی خوشبختی درونی و واقعی را از دست داده‌ایم.
برای درک یا شناخت یک تصوّر باطل یا درست، مغز باید به سطح معینی از رشد برسد.

پانصد سال قبل همه فکر میکردند زمین مسطح است و خورشید در غرب آسمان حرکت می‌کند وقتی کپرنیک در 1543 میلادی این پدیده را مطرح کرد، عدّه زیادی نتوانستند نسبت به باورهایشان تردید کنند، او را به عنوان تهدیدی علیه کلیسا دانستند و برای بقیه عمرم در خانه اش منزوی شد.

اکنون نیز جریان "فمینیسم" که بحث یکسان بودن زنان و مردان است را مطرح می‌کند، از حقیقت زن و مرد غافل است. ما می‌گویم زن و مرد متفاوت اند ولی متفاوت بودن به این معنی نیست که یکی برتر از دیگری است.

خوشبختی ما تنها به شرایط بیرونی بستگی ندارد

گاهی راهها زیاد هستند ولی تمام آنها به یک نقطه می‌رسند و وقتی به این نتیجه می‌رسیم که بدانیم خوشبختی ما تنها به شرایط بیرونی بستگی ندارد، در اینصورت لذّت و شادی ما تداوم پیدا می‌کند. هم اکنون شما این توانایی را دارید که به درون خود توجّه کنید و خوبی‌ها و بزرگی  درونتان را تجربه کنید.

باید یاد بگیریم و باورکنیم که با انچه داریم میتوانیم شاد باشیم، برای شاد زیستن، بیشتر داشتن لازم نیست. آنچه روزی فقط در دسترس معدودی بود که ترک غوغای اجتماع را می کردند تا آرامش درونی به دست آورند، اکنون در دسترس همه میتواند باشد و آن ارتباط درونی با مبدأ هستی است.

پول، مقام، شهرت، کار مهم، لباس خوب و ساختمان بزرگ و ... شادی عمیق و درونی ایجاد نمی‌کند. باید یاد بگیریم چگونه شاد، علاقه‌مند، مطمئن و آرام باشیم. شعار و باور خیلی‌ها این است: نمی توانم خوشبخت باشم مگر اینکه پول و ثروتم زیاد، همسرم زیبا، قرضهایم داده شده، وزنم کم شده، خانه ام وسیع و... باشد.

اگر به وجود آوردن موفّقیّت شخصی را یادنگیریم، به دست آوردن بیشتر در زندگی، احساس عدم رضایت و اضطراب ما را بیشتر مینماید. گاهی علّت بدبختی خود را، نداشتن چیزهایی می دانیم که به دنبالش هستیم.

موفّقیّت موقعی حاصل می شود که شما واقعاً درباره گذشته، حال و آینده  و... خود، احساس خوبی داشته باشید. برای یافتن خوشبختی ماندگار و واقعی باید تغییری کوچک ولی مهم در افکارمان بدهیم.

موفّقیّت مادّی زمانی می‌تواند شما را شاد کند که شما، هم اکنون شاد باشید. کمال طلبی و فزون‌خواهی، ناشی از طبیعت روان، فکر و عواطف انسان است.

تاریکی را نمی‌توان به خودی خود از بین برد ولی وقتی چراغ را روشن کنید، تاریکی خود به خود ناپدید می‌شود. در ادبیات و سینما، اغلب با سرگذشت افرادی مواجه میشویم که با فروش روحشان به شیطان و یا نیروی جهل، موفّقیّت به دست می‌آورند، گرچه افسانه است، اما حکایت از واقعیت هایی دارد.

هرگاه موفقیت بیرونی را مهم‌تر بدانیم، تهی شده و روحمان را به شیطان فروخته ایم. عشق، لذت، اعتماد، عبادت، دعا، صبر، خرد، شجاعت، فروتنی، سپاسگزاری، بخشندگی، اطمینان، مهربانی، اسیر افکار غیر الهی و تعصّبات قومی و گروهی نبودن و...

همه صفاتی انسانی هستند که خداوند منّان در ما به ودیعه نهاده است. وقتی منکر این صفات شوید از درون تهی می‌شوید. موفّقیّت بیرونی، پایدار و همیشه رضایت‌بخش نیست.

وقتی شما توجّه خود را به موفّقیّت بیرونی معطوف می کنید، سریعتر به مقصد می‌رسید، اما خویشتن خودتان را از دست می‌دهید. تاریخ، پر از افراد فاسد و قدرتمند و ثروتمندی است که با سوء استفاده، بی‌توجّهی به اصول الهی و انسانی و پایمال کردن دیگران، ثروت و شهرت به دست آورده اند.

موفقیت‌های بیرونی برای آنان از صداقت نسبت به خودشان مهمتر بوده است اگرچه زندگیشان ممکن است از منظر دیگران خوب و موفق به نظر برسد، اما از درون حقیر و بینوا هستند؛ دنیا مملو از میلیونها انسانی است که شاد ولی فقیر هستند آیا برای رسیدن به قدرت و ثروت با هر وسیله و روشی غیر انسانی و وحشیانه میتوان حرکت کرد؟

کافی نیست که فقط به آنچه داریم شاد باشیم، باید برای خواسته های مادی و معنوی خود ارزش قائل باشیم. حضرت مسیح علیه السلام می‌فرماید: ابتدا فرمانروایی روحانی را در درونت جستجو کن، پس تمام چیزهای دیگر به تو داده میشود.

 

در حدیث قدسی آمده است:

(عبدی اطعنی حتّی اجعلک مثلی انا اقول لشیء کن فیکون اجعلک تقول لشیء کن فیکون)

 

«بنده من (ای انسان) تو از من اطاعت کن تا تورا نمونه خود (جانشین خود) قرار دهم (یعنی) همانگونه که من اراده کنم چیزی به وجود می آید»

 

به تدریج بایستی یادگرفت از خدا تقاضا کرد که پول را نیز به انسان ارزانی دارد. وقتی شما دعا میکنید، خدا کاری را میکند که از شما ساخته نیست.

پول میتواند رحمتی از بهشت باشد یا بلیّه ای برای ورود به جهنم، شما میتوانید هم موفّقیّت درونی کسب کنید هم موفّقیّت بیرونی.

یک اتومبیل ممکن است خوب کار کند ولی اگر بنزین نداشته باشد نمیتواند حرکت کند. برای سلامت جسم به آب، غذا، ویتامین، مواد معدنی و... نیاز دارد: عشق، باور، عاطفه، معنویت و...

نیاز خود را بشناس و سپس برای رفع آن، تلاش معقول کن.

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : توانمند سازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی موفقیت شخصی موفقیت چیست رمز موفقیت مردان بزرگ موفقیت در زندگی جملات موفقیت راز موفقیت انسان های بزرگ

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام