اثر بخشی درمان لکنت زبان با استفاده از شبیه سازی ذهن

مدیر خرداد ۹۷ ({{ avg }})

اثر بخشی درمان لکنت زبان با استفاده از شبیه سازی ذهن

محمداحسان تقی زاده - دانشیار و عضو هیات علمی-تهران، خیابان آفریقا،بالاتر از میرداماد،نبش کوچه آناهیتا،ساختمان پزشکان آناهیتا،پلاک 182،واحد14، طبقه4

چکیده مقاله:

اثر بخشی درمان لکنت زبان با استفاده از شبیه سازی ذهن : سابقه و هدف :گفتار فرآیند ساده ای نیست .گفتار نیازمند حرکات هماهنگ، سریع و ظریف اندام های گویایی ،نظیر زبان ، لبها، فک ، حنجره و تارهای صوتی و دندان دارد .

علاوه بر این، زمان بندی دقیق عضلات برای تنفس وتولید صوت جهت گفتار ضروری است .عوامل زیادی می توانند این فرآیند را مختل نمایند .لکنت زبان که بعنوان تکرار یا کشیدن غیر ارادی صداها یا هجاها شناخته می شود، یکی از آنهاست.

اثر بخشی درمان لکنت زبان با استفاده از شبیه سازی ذهن

روش بررسی: این مطالعه از نوع توصیفی و استنباطی بوده که بر اساس درمان دکتر تقی زاده و جمع آوری اطلاعات مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.یافته ها: افراد مبتلا به لکنت زبان قبل و بعد از آموزش و درمان متفاوت بودند.

کارآموزان به صورت جداگانه در 5 تا 15 جلسه بر اساس درمان و طرح متناسب با سطح درمان لکنت زبان آموزش دیدند و به درمان قطعی رسیده اند.

نتیجه گیری:

طبق یافته های تحقیق می توان بیان کرد اکثر بیماران( 47,6 درصد) دارای دیپلم و یا معادل آن هستند حداقل آنها( 2,4 درصد) دکترا و طبق مندرجات جدول 83,3 درصد بیماران لیسانس و 16,7 درصد متاهل بوده اند.درمان دکتر تقی زاده می تواند لکنت را بطور کامل درمان نماید و در نتیجه حاصل یک گفتار طبیعی و روان باشد.

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید .

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

خرید مقاله:

برچسب ها : دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی شبیه سازی ذهن علل ایجادلکنت زبان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام