راهنمای پرسشنامه دلایل طلاق

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

مقدمه

راهنمای پرسشنامه دلایل طلاق : پدیده ازدواج بسیاری از نیازهای فردی-اجتماعی زن و مرد را در قالب روابط روانی، اجتماعی و جسمانی برآورده میسازد به عبارت دیگر هنگامی که کانون خانواده در برگیرنده محیط سالم و سازنده روابط گرم تعامل بین فردی صمیمی باشد میتواند موجب رشد و پیشرفت اعضای خانواده گردد.

در مقابل عدم درک و شناخت صحیح زن و مرد از یکدیگر ناسازگاری از یکدیگر را موجب میشود که در نهایت میتواند به از هم پاشیدگی زندگی مشترک و طلاق منجر شود.

اصولاً نظریه های متفاوتی پیرامون انتخاب همسر بیان شده است. گاهی بیان میشود که افراد بیشتر تمایل دارند با افرادی ازدواج کنند که عقاید همانند او را داشته باشد و این باعث پیوند عمیق دوستی در زندگی خانوادگی میشود.

راهنمای پرسشنامه دلایل طلاق

هال (2015) در تحقیقی نشان داد، هرچقدر بین زوجین از نظر سن، هوش، سطح تحصیلات، مذهب، جذابیت های بدنی، حتی در قد شباهت وجود داشته باشد، این عوامل در استحکام زندگی مشترک میتواند تاثیر خوبی داشته باشد ( به نقل از آقایی، 1381 ).

از طرف دیگر با توجه به نظریه ناهماهنگی شناختی، عدم تشابه در ارزشها و عقاید منجر به ناراحتی و نگرانی افراد شده که در این صورت سعی میکنند که ارتباطشان را با یکدیگر قطع کنند (اماتو، 2015).

بریکروکلی (2015 به نقل از اد زوبی 2015) عوامل موثر بر بروز طلاق را در سه دسته کلی به شرح زیر بیان میکند:

رفتارهای ویژه

برخی از تعارض ها و تضاد ناشی از رفتار یکی از طرفین میباشد که مغایر با رفتار فرد دیگری است. که رفتارهای ویژه را ما میتوانیم بر اساس سنخ بندی های که اشپرانگر فیلسوف آلمانی انجام داد، در افراد ببینم. در این رفتارهای ویژه، نقش ارزش ها حائز اهمیت است.

مثلا شخصی در اتاق میخواهد به مطالعه بپردازد، دیگی دوست دارد با صدای بلند موسیقی گوش کند یا اینکه یکی از زوجین مطالعه و تحقیق کند چرا او اهل تفکر، اندیشه است و زوج دیگر اهل معاشرت. فردی ممکن است تنها به سود و منفعت خود فکر کند درحالی که دیگری به فکر جمع و اجتماع است تا به فکر سود انحصاری برای خویشتن.

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید .

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

 

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن طلاق علت طلاق دلایل طلاق جدا شدن زن و مرد

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام