شبیه سازی ذهن و نقش آن در درمان قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان

مدیر دی ۹۶ ({{ avg }})

شبیه سازی ذهن و نقش آن در درمان قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان

چکیده :

شبیه سازی ذهن و نقش آن در درمان قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان : با استفاده از شبیه سازی ذهن و زبان ذهن می توان شناختی مناسب از ماهیت و کارکرد ذهن بدست آورد.

ریشه لکنت اختلال در ریتم،کارکرد گفتاری ذهن و همچنین اختلال در هماهنگی ذهن ،زبان و بدن است و با استفاده از شبیه سازی ذهن و زبان برنامه نویسی ذهن می توان برنامه ای درمانی – آموزشی طراحی و اجرا کرد و به درمان قطعی لکنت زبان دست یافت پس از دو دهه مطالعه علمی ، تجربی ،تئوریک و دانشگاهی به نتایج بسیار خوب و فوق انتظار رسیدیم که اکنون نتایج آن در سطح جهانی قابل طرح ، توسعه و اجراست

شبیه سازی ذهن و نقش آن در درمان قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان

مقدمه:

یکی از آرزوهای بشر دست یابی به قدرت ناشناخته انسان بوده است و از زمان پیداش بشر تا به حال انسان ها تلاش کردند تا به این مهم دست یابند دراین زمینه فعالیت های زیادی در زمینه های مختلف انجام شد تا منشا تمامی استعداد های انسان با نام ذهن شناخته شد پس از آن تلاش انسان برای شناخت ذهن آغاز شد و نظریات فراوانی در این زمینه از سوی دانشمندان مختلف ارائه شد و به علت غیر مادی بودن ذهن کمتر کسی توانست درک کاملی از ذهن داشته باشند و ماهیت و ساختار ذهن تبدیل به یک علامت سوال شد و ذهن را به جعبه سیاه تشبیه کردند.

همدلی آدمیان با یکدیگر،مدل سازی ها ، ارتباط ذهن ، روابط اجتماعی ، شبیه سازی ژنتیکی و نقشه شناختی ذهن منجر به شکل گیری شبیه سازی ذهن شد می توان با شبیه سازی یک بخش غیر مادی و باز سازی اطلاعاتی، آن را درک کرد مانند اینکه شما بتوانید خوابی که انسان می بیند را به وسیله یک دستگاه مبدل از طریق ترجمه امواج مغز به تصاویر دیجیتالی تبدیل کنید و این تصاویر را شبیه سازی دیجیتالی خواب می نامند این نوع شبیه سازی می تواند تصاویر خواب را به دیتا ها و اطلاعات قابل رؤیت تبدیل کند .

شبیه سازی ذهن می تواند اطلاعات ذهن را به دیتا ها و اطلاعات مادی و قابل درک تبدیل کند و بدین وسیله می توان شناخت و درک مناسبی ازماهیت ذهن و ساختار هایش ایجاد کرد.

تعريف شبيه سازي:

شبيه سازي : شبيه سازي نسخه اي از بعضي وسایل حقيقي يا موقعيت هاي كاري است كه تلاش دارد تا بعضي جنبه هاي رفتاري يك سامانه ی فيزيكي يا انتزاعي را به وسيله ي رفتار سامانه ی ديگري نمايش دهد كه بيشتر در سامانه هاي طبيعي و انساني كاربرد دارد.

همچنين شبيه سازي نمايش مجدد يا خلق مجدد يك شئ يا موضوع واقعي يا يك موقعيت مي باشد .اين تكنيك همانند آينه، واقعيات را همانند سازي مي كند ،افزون بر اين احتمال وارد آوردن صدمه يا آسيب به شركت كنندگان وجود ندارد.

انواع شبيه سازي :

۱-شبيه سازي هاي فيزيكي۲-شبيه سازي در آموزش ۳-شبيه سازي هاي پزشكي ۴-شبيه سازي هاي پرواز ۵-شبيه سازي هاي بازي گونه ( بازي هاي شبيه سازي ) ۶-شبيه سازي مهندسي ۷-شبيه سازي كامپيوتري ۸-شبيه سازي در علوم اجتماعی۹-شبيه سازي در تعليم و تربيت.۱۰شبیه سازی در روان شناسی ۱۱- شبیه سازی در ورزش 12-شبیه سازی در صنعت و کشاورزی 13-شبیه سازی در سیاست 14-شبیه سازی در صنایع پیشرفته و ...

شبیه سازی ذهن در درمان لکنت زبان :

لکنت زبان از مهم‌ترین و متداول ترین اختلالات تکلمی است که معمولاً در دوران خردسالی و از سنین ۲ تا ۴ سالگی آغاز می شود و به این دلیل پدیده ای خاص دوران کودکی است.

در سنین ۶ تا ۷ سالگی نیز که مصادف با زمان آغاز مدرسه است به لحاظ ویژگی های محیطی، عاطفی و سازگاری اجتماعی خاص این دوره موقعیت مناسبی است برای بروز لکنت زبان در میان کودکانی که بیشتر مستعد چنین اختلالی هستند. گاهی از موارد در دوران بلوغ نیز افرادی که قبلا به نحوی لکنت زبان داشته‌اند دچار لکنت زبان می‌شوند.

لکنت زبان یک نوع اختلال در سامانه ی گفتاری انسان است که توسط عوامل مختلفی  ایجادمیشود و از حالت خفیف رفته رفته تشدید شده و باعث ایجاد مشکلات دیگری مانند افسردگی ، وسواس فکری ،اضطراب و استرس شدید شده و بعضأ فرد را به انزوا می کشاند واسیب های فردی،اجتماعی،شغلی و ذهنی به فرد وارد می کند..

شکل گیری زبان یک فرآیند فطری و محیطی است که از آغاز تولد شروع شده و تا ۱۰ سالگی به تکامل می رسد تمامی سامانه های شناختی و رفتاری ما از جمله زبان تا سن ۱۰ سالگی شکل می گیرد .

لکنت زبان در دوران کودکی ایجاد می شود یعنی زمانی که هنوز سامانه گفتاری شکل نگرفته است و یک حادثه نظیر : شوک یا ترس و غیره می تواند روی گفتار تاثیر گذار باشد و حتی در برخی کودکان عادت های بد گفتاری یا تقلید و تعامل با فرد یا افراد لکنتی می تواند کودک را دچار لکنت زبان کند و به دلیل عدم تکامل ذهن و سامانه گفتاری در مسیر شکل گیری گفتار کودک اختلال ایجاد می شود و کودک نمی تواند مهارت های گفتاری خودرا کامل کند.

علت پیچیدگی در شناخت و درمان لکنت:

عدم شناخت کافی از ذهن باعث شده بعضأ تلاش های متخصصین، پژوهشگران و درمانگران برای دست یابی به عوامل اصلی ایجاد لکنت و درمان آن بی نتیجه باشد.

شناخت اولین و مهم ترین گام در درمان است اگر علم پزشکی با سرعت فراوان در حال پیشرفت می باشد و روش های درمانی روز به روز قوی تر می شوند علت آن کارهای علمی و پژوهشی ، شناخت کافی از فیزیولوژی،آناتومی و مکانیزم های بدن انسان است که به علت مشاهدات بسیار دقیق توسط ابزارهای پیشرفته پزشکی روز به روز این اطلاعات وسیع تر و شناخت پزشکان و پژوهشگران بیشتر وبیشتر می شود این در حالی است که به علت غیر مادی بودن ذهن تا کنون اطلاعات کمتری نسبت به ماهیت ذهن و ترسیم یک نقشه جامع از ذهن بدست آمده و اطلاعات متخصصین این عرصه کم بوده و اطلاعات دقیق و وسیعی در دسترس بشر نیست.

کمتر درمانگری می تواند مدت زمان دوره  درمان رامشخص کند و این یک ضعف است این در حالی است که در پزشکی برای هر بیماری براساس شناخت و نوع بیماری زمانی توسط پزشک  باعنوان دوره درمان مشخص میشود.

پس از ده سال مطالعه ، پژوهش و انجام آزمایشات میدانی فراوان و پس از مطالعه عوامل مختلف در بروز لکنت متوجه مشکلات در ریتم گفتار و ذهن و ضعف مهارت گفتار در افراد دارای لکنت شدیم.

اکثر افراد دارای لکنت در شرایط ارام مشکلی ندارند به همین علت است که همه افراد دارای لکنت وقتی درجایی تنها و با خود سخن می گویند مشکلی ندارند و بدون لکنت تکلم می کنند درست مانند راننده ای تازه کار و آماتور که مهارت کمی در رانندگی دارد ولی اصول رانندگی را می داند وقتی که این فرد در یک جاده خلوت و در مسیر مستقیم و بدون مانع قرار گیرد می تواند به آسانی رانندگی کند ولی اگر وارد یک جاده شلوغ و یا پر پیچ و خم شود دچار ترس و استرس شده و کنترل خودرو را از دست می دهد زیرا مهارت پایینی دارد و خود فرد نسبت به این ضعف آگاه است و ترس او کاملا طبیعی است چرا که برای عبور از موانع و پیچ و خم جاده یادگیری اصول کافی نیست و نیازمند مهارت است.

چار چوب و مهارت در گفتار

در گفتارهم چار چوب و مهارت داریم چار چوب شامل کلمات ، تلفظ آنها ، تنفس ، مکث و جمله بندی است که معمولا کودکان تا سن ۴ تا ۵ سالگی چار چوب گفتار را فرا می گیرند.

ولی نکته مهم دیگر مهارت گفتار است که باید درکنار یادگیری چار چوب در کودکان شکل گیرد مهارت گفتار یعنی شیوه بکار گرفتن چار چوب و نحوه اجرای چار چوب گفتاری مانند زمان شروع ، گام صدا ، حالت صدا، زمان توقف، زمان تنفس، میزان تنفس، میزان کشیدن صدا و غیره ، در مکالمات مختلف شرایط و موانع مختلفی وجود دارد که افراد عادی و دارای مهارت گفتاری بالا می توانند به سادگی از آن ها عبور کنند مانند راننده حرفه ای که به سادگی از موانع پیش رو در جاده عبور می کند چرا که مهارت بالایی دارد و خود نسبت به این مهارت آگاهی دارد به همین دلیل بدون ترس در هر شرایطی رانندگی می کند و هیچ استرس و فشاری نمی تواند رانندگی او را دچار اختلال جدی کند.

افراد دارای لکنت به دلیل ضعف در مهارت گفتار نمی دانند که چگونه باید از موانع پیش رو عبور کنند مانند مکالمه با تلفن ، صحبت با افراد غریبه ، ارایه کنفرانس،جواب دادن پرسش ها ، در مهمانی و غیره هر محیط و هر جایی شرایط و حالت های روانی خاصی ایجاد می کند که گفتار باید متناسب با همان شرایط تغییر کند.

چرا که گفتار ما با مخاطبان مختلف عبور از موانع و چالش های گفتاری است که باید مهارت عبور از این موانع را دارا بود و افراد لکنتی به دلیل نداشتن مهارت عبور از چالش های گفتاری دچار وقفه ها و آشفتگی کلامی می شوند استرشان بالا می رود و کنترل کلام خود را از دست می دهند مانند راننده تازه کار و کم مهارت که در شرایط سخت رانندگی کنترل خودرو خودرا از دست می دهند . علت ترس و استرس افراد دارای لکنت آگاهی آن ها از فقدان مهارت کافی گفتاری و نارسایی ریتم ذهنی گفتار است..

علت شکست درمان

افراد دارای لکنت نیز نمی توانند با نگاه کردن به گفتار افراد نرمال و حتی دارای مهارت گفتاری بالا از آن ها بیاموزند. علت شکست درمان های موجود تاکید آن ها بر جنبه های فیزیکی و مکانیکی گفتار است.

ذهن ما با داده های خطی کار نمی کند ما طبق یک زمان بندی مشخص نفس نمی گیریم و میزان تنفس را هم اندازه گیری نمی کنیم این کار به صورت خودکار و کاملا طبیعی انجام می شود چرا که نحوه شکل گیری آن به صورت طبیعی بوده است . حال برای ایجاد مهارت های گفتاری باید فرایند شکل گیری آن ها را به صورت طبیعی باز سازی کرد یعنی شبیه سازی شکل گیری مهارت گفتاری .

با استفاده از شبیه سازی ذهن و زبان برنامه نویسی ذهن می توان با طراحی و اجرای برنامه در مانی و آموزشی با شبیه سازی و باز سازی فرایند طبیعی شکل گیری مهارت ، جنبه های مختلف مهارت گفتار را به افراد دارای لکنت آموزش داده و لکنت آن ها را به شکل قطعی درمان کرد.

شبیه سازی ذهن :

دانش شبیه سازی ذهن دانشی برای دستیابی به اطلاعات ذهن انسان است.شبیه سازی ذهن یعنی شبیه سازی اطلاعات ذهن وتبدیل آن به اطلاعات مادی وفیزیکی ومشاهده آن.به وسیله این دانش نوین می توان به اطلاعات ذهن  دسترس پیداکرد واکثرتغییرات رادرذهن به سرعت ایجادکرد.

کمتر کسی به اطلاعات ذهن و ماهیت واقعی ذهن دسترسی پیدا کرده و به این ساحت غیر مادی ورود پیدا کرده است. از اینروتمامی تلاش ها ودوره هابرای درمان مشکلات ذهنی و روانی ،درمان لکنت زبان،افزایش توان هوش،حافظه و خلاقیت .رسیدن به موفقیت تحصیلی وشغلی کسب ثروت وفروش بیشتر، قانون جذب ،رسیدن به اعتمادبه نفس بالا و …… نتوانسته کاملا نتیجه بخش باشد ومخاطبان را به خواسته های خود برساند وبیشترجنبه انگیزشی و تشویقی داشته است .

شاید شما هم این دوره ها را تجربه کرده اید وبه نتیجه دلخواه نرسیده باشید .از این رو تا به حال به ندرت کسی توانسته نمونه هایی مستند ازقبل و بعد از کار خود را به نمایش بگذارد. در این مطالعه تلاش شده زبان ذهن را بشناسیم و به جهان ناشناخته ذهن تا حدودی ورود پیدا کنیم .

دانش شبیه سازی ذهن برخی فرضیات را به واقعیت تبدیل کرده است. تلاش شده تاثیر کا ر خود را به صورت واضح در فیلم هایی به صورت مستند به ثبت برسانیم.

همانگونه که اطلاع داریدبین کامپیوتر و انسان تا حدودی شباهت وجوددارد و ما هم برای قریب به ذهن بودن تشبیهاتی را انجام می دهیم مغزانسان سخت افزار وذهن انسان نرم افزار است سخت افزارهاتحت فرمان نرم افزارهاهستند. سخت افزارها فقط عملگر و مجری دستورات نرم افزارها هستند .

مغز تابع دستورات ذهن است اکثر مشکلات، ناراحتی ها و یا موفقیت ها و توانمندی ها مربوط به نرم افزارهای ذهن است .زمانی می توان در ذهن انسان تغییرایجادکردکه زبان ذهن را شناخت .

مانندکسی که زبان کامپیوتر و زبان برنامه نویسی سیستم عامل را بداند و تنها با تسلط به این زبان ها می توان در برنامه های کامپیوتر و سیستم عامل تغییر ایجاد کرد، بدون تسلط بر زبان کامپیوتر ونرم افزار نمی توان وارد محیط نرم افزار شد و تغییر ایجاد کرد.

ما با مطالعه زبان ذهن تلاش کردیم ارتباط بین زبان ذهن و زبان بدن را درک کنیم و کارکرد های ذهن را مطالعه نماییم و به برنامه نویسی در این خصوص دست پیدا کنیم.

همه نوابغ مانند انیشتین،نیوتن و…در علم ،مارادونا ، مسی و رونالدو و… در ورزش بیل گیتس ،استیوجابز ،وارنبافت ،زاکبرگ و … درموفقیت وثروت سازی سال ها تلاش ، تفکرات و ذهن خاصی داشته و دارندکه منشاء نبوغ وتوانایی های آن  ها بوده وبه کمک این نرم افزارها توانسته اند به موفقیت های بزرگ درجهان رسیده وتحول ایجاد کنند.

با تقلید رفتاری از نوابغ شما فقط بازی نقش می کنید .بدون شناخت تفکر و شیوه تفکر نوابغ، شماکار خواصی انجام نخواهید داد .اگر شما بتوانید به نرم افزارهای ذهن نوابغ دسترسی پیدا کنید  با کمک این گنج بزرگ می توانید زندگی خود را به سرعت متحول و به اهداف زندگی تا حد قابل قبولی برسید.

دانش شبیه سازی ذهن ترکیبی ازعلوم مختلف از جمله علوم اجتماعی ، فلسفه ذهن ، کامپیوتر و روان شناسی روانشناختی ، بالینی و حرکتی است.همه شما با سامانه های دیجیتالی و هوشمند نظیر انواع موبایل ،تبلت ،لپ تاپ و کامپیوترها کارکرده اید و آشنایی دارید

. سه عامل اصلی دراین سامانه ها وجود دارد :

الکتریسیته یا همان برق ، سخت افزار و نرم افزار. انسان هم از سه ساحت اصلی یعنی روح ، جسم و ذهن تشکیل شده است . روح مانند جریان برق در سامانه است که انرژی اصلی رابرای حیات و فعالیت ایجاد می کند .

جسم و مغز ما سخت افزار است که دستورات را از نرم افزار دریافت کرده و رفتارها و فعالیت های حیاتی ما را انجام می دهد و ذهن ما نرم افزار است که خواسته های ما را به صورت دستوراتی به سخت افزار منتقل می کند و غالب اتفاقات از ذهن شروع می شود .

ذهن که مساحت نرم افزاری است  رابط بین روح و جسم است و دستورات انسان را به صورت امواج الکترومغناطیسی به مغز ارسال می کند سلول های خاکستری مغز این امواج را ترجمه کرده و به بیت ها ی اطلاعاتی یا همان پیام های عصبی تبدیل کرده و این پیام ها به اندام های مربوط منتقل شده و رفتارها و حرکات ما را ایجاد میکند.

مغز رابط انسان و بدن اوست که دستورات را از ذهن می گیرد مانند کار نرم افزار که رابط کاربر وسخت افزار است. همان گونه که در سامانه های هوشمند و کامپیوترها بخش نرم افزاری توسط  سیستم عامل مدیریت می شود مانند ویندوز، اندروید ، لینوکس ، مکینتاش و غیره ذهن ما که کاملا ساحتی نرم افزاری است توسط سیستم مدیریت شده و این سیستم عامل نرم افزارهایی را مدیریت می کند که منشاء و سازنده 1 عاملی با نام سیستم عامل های ذهن عامل اصلی تمامی رفتارهای ما هستند.

اگر ما بتوانیم نرم افزارهای خود را تغییر دهیم می توانیم تمام زندگی خود را متحول سازیم 2 .برای تغییر در نرم افزار باید به زبان سیستم عامل و نرم افزار اشنا بود با کمک زبان ذهن و دسترسی به نرم افزارهای ذهن می توان:شناخت خوبی از انسان رسید.

زبان ذهن،زبان فطری و ارتباطی بین ذهن و مغز است.به وسیله این زبان می توان با ذهن و مغز ارتباط برقرار کرد.برای مطالعه رفتارها داده هایی تعریف کردیم وپس از مطالعات موردی به زبانی که زبان مشترک برای ذهن و مغز انسان است شناخت پیداکردیم.

زبانی شبیه به زبان #کامپیوتر به وسیله این زبان می توان رفتارها را تحلیل کرده و برنامه های ذهن را خط به خط مطالعه و کامپایل و مراحل انجام  شده در ذهن را مشاهده کرد و به برخی ناشناخته های ذهن دست یافت.تفاوت بین انسان ها در اطلاعات ذهن آن هاست ما به برخی این اطلاعات دسترسی پیدا کردیم.می توان به برخی فرمول ها و محاسبات ذهن نوابغ جهان دست پیدا کرد.

برای درک بهتر مثالی ساده میزنیم . کریستین رونالدو نابغه فوتبال بوده و ضربات خاصی را به توپ میزند که به علت افت ناگهانی این ضربات مهارکردن آن بسیار دشواراست.

با استفاده از دانش شبیه سازی ذهن می توان اطلاعاتی که فرد بدست آورد وبه فرد دیگری آموزش وانتقال داد و آموزش را به پارادایم یادگیری و یادگیری را به مهارت دیگری تبدیل کرد . بااستفاده از زبان ذهن می توان رفتارهای فرد را تا حدودی مطالعه کردوبه یک معادله پاسخ داد

معماست. (دستور و کد ارسال شده) + مغز = رفتار،باحل این معادله ویا فتن مجهول کدی به دست می آیدکه کلیدحلX اگراین کد را به فرد دیگری انتقال دهیم رفتارموردنظر درفرد دیگر هم ایجاد می شود واین اطلاعات در زمان کوتاهی به فرد دیگر منتقل می شود.

این کد بازبان ذهن ساخته شده و تا حدودی نامفهوم می باشد می توان کد را ترجمه کرد بر روی کاغذ آورد و با طراحی یک برنامه آموزشی خاص به یک برنامه و فایل آموزشی تبدیل نمود و پس از آموزش ، یادگیری انجام شده و به مهارت رسید..

زبان ذهن:

زبان مشترک ذهن انسان ها است که به وسیله آن می توان ارتباط مستقیم با ذهن برقرار کرد این زبان شبیه زبان برنامه نویسی در کامپیوتر است. با استفاده از زبان ذهن می توان تا حدودی به اطلاعات و تفکرات افراد دست یافت وکارکرد ذهن را مشاهده کرد و برای ذهن برنامه نوشت.

این زبان توسط دستورات قابل فهم ذهن انسان ساخته شده وفرمت کدهای آن تصویری و صوتی است .

در زبان کامپیوتر کارکترهای تعریف شده توسط کامپایلربه زبان اولیه ماشین اسمبلی تبدیل شده که همان زبان صفر و یک است که زبان ماشین نامیده می شود.

زبان برنامه نویسی ذهن رابط بین ذهن و مغز است و می تواند دستورات و فرمان هارا به مغز منتقل کرده وقابل فهم سازد و نحوه کارکرد مغز را مشخص کند.

در معماری کامپیوتر گفته شده قسمت هایی از مادر بورد ها هیچ گاه استفاده نمی شوند و لی نرم افزارهای خاصی می توانند این قسمت هارا به کار گیرند.

ذهن انسان ماهیتی نرم افزاری دارد که این نرم افزار یک زبان ساختاری دارد .یکی از راه های تغییر وارتباط باذهن ذهن از طریق همین زبان است . ذهن انسان دارای یک سامانه ی عامل است که mindos نامیده می شود

مانند سیستم عامل ویندوز که برای ارتباط با آن باید به زبان کامپیوتر مسلط بود و برای ایجاد تغییر در آن زبان برنامه نویسی آن سیستم عامل را باید دانست..

برای مطالعه این زبان از ترجمه رفتارها و فیدبک های رفتاری استفاده شده است .مانند حرکت خفاش در تاریکی که با ارسال امواج و ترجمه فیدبک ها می تواند درکی از محیط اطراف برای خود ایجاد کند.

پس از سال ها تلاش و ترجمه کردن رفتارهای مختلف متوجه شدیم هر رفتار می تواند حالت های مختلفی را در کارکرد ذهن و مغز ایجاد کند که با فهم این زبان و از ترکیب های آگاهانه این رفتارها می توان کارکرد های طراحی شده را در ذهن و مغز ایجاد کرد.

مثال تصور یک درخت سرسبز حالت روانی خاصی ایجاد می کند

تصور خورشید حالت دیگری ایجاد می کند از ترکیب این دو یک حالت جدید ساخته می شود.

هر حرکت در زبان ذهن تعریف مشخصی دارد، مثل مشت کردن انگشتان

به همراه جمع کردن باز و یک حالت در حالت باز کردن و حالت متفاوتی ایجاد می کند

 

زبان برنامه نویسی ذهن :

پس از مطالعه زبان ذهن و به دست آوردن مهارت کافی در یادگیری آن ، زبان برنامه نویسی ذهن را پی گرفتیم که بر اساس زبان ذهن عمل می کند در این زبان برنامه نویسی کارکترها و دستورات مشخصی و جود دارند که از قبل برای ذهن انسان تعریف شده و ما متوجه شدیم هردستور تاثیر و تغییراتی را در کارکرد ذهن و مغز ایجاد می کند آن هارا گرد آوری نمودیم و به وسیله این دستورات زبان برنامه نویسی ذهن معرفی شد .

با استفاده از این دستورات می توان برنامه مورد نظر را طراحی و اجرا کرد سپس توسط زبان ذهن کارکرد ذهن را مشاهده کرد تا میزان اثر گذاری برنامه خود را بدست آورد و متوجه شد چه میزان موثر بوده و چه خطاهایی وجود دارد مانند کامپایل کردن در زبان های برنامه نویسی کامپیوتر .

در هر مرحله با دستورات جدید می توان خطاهای برنامه را اصلاح کرد و دوباره برنامه را چک کرد تا برنامه کامل شده و در این زمان به هدف خود نزدیک شده ایم و ذهن فرد می تواند به شکل مورد نظر تا حدودی عمل نماید.

روش تحقیق :

شبیه سازی ذهن نظیر فرایند ساخت اعضای بدن توسط سلول های بنیادی است . هیچ گاه نمی توان یک عضو طبیعی بدن انسان یا موجودات طبیعی دیگر را به صورت طبیعی ساخت این سلول های بنیادی هستند که در شرایطی خاص می توانند فرایند تولید یک عضو را بازسازی کنند و منجر به ساخت یک عضو طبیعی شوند .

شکل گیری مهارت ها حاصل فرایندهایی طبیعی است و انسان نمی تواند به شکل غیر طبیعی به آن دست یابد . می شود محیطی را ایجاد کرد که با قرار گرفتن در آن اطلاعات مورد نظر به شکل طبیعی توسط ذهن خود فرد از محیط دریافت شود . به علت سازگاری این برنامه با زبان ذهن ، ذهن فرد گیرنده بعضأ برنامه را می پذیرد و اطلاعات مورد نظر را دریافت کرده و پس از پایان دوره نسبتأ به مهارت مورد نظر می رسد .

وقتی که مهارت مورد نظر شکل گرفت دیگر هیچ گاه فراموش نخواهد شد به دنبال کسب مهارت مدار های نورونی جدیدی در مغز شکل گرفته و در ذهن محفوظ خواهد ماند و سبب پایداری آن در رفتار می شود.

شیوه طراحی این محیط بر پایه هدایت ذهن است . برای اینکه ذهن مسیر کارکرد خود را به شکل طبیعی تغییر دهد و به شکل مورد نظر کارکند موانعی در این محیط به صورت هدفمند قرار داده می شود که ذهن با رسیدن به این موانع ، راه درست را پیدا کرده و در مسیر مورد نظر حرکت می کند در این مسیر ذهن این کارکرد را درک می کند و می تواند در شرایط مختلف کارکرد های متناسب ایجاد کند پس از یک بازه زمانی ۲ تا چهار هفته ای این کارکرد ها و ادراک ها آگاهانه به ذهن منتقل می شوند .

مثال : برای درک حرکت از مسیر ۲ مسیر های ۱ و ۳ بسته می شود و ذهن مسیر ۲ را انتخاب می کند . ما نمی توانیم به ذهن بگویم از مسیر ۲ حرکت کن چرا که ذهن ما داده های خطی را نمی پذیرد ولی با ایجاد فضایی برای انتخاب خود ذهن به علت طبیعی بودن این فرایند ذهن کاملا آن را می پذیرد.

از دیدگاه دکترتقی زاده و شاملو (۱۳۹۴)لکنت زبان در صورتی که در شرایطی که فرد دچار سندرم،اتیسم،عقب ماندگی ذهنی و سکته شدید مغزی و یا جسم آسیب ندیده باشد مثل تصادف ، ضربه ، بیماری جسمی و آسیب دیدن اعضای گفتاری ، مساله ای کاملا محیطی ذهن و روانی است ، لکنت ریشه ژنتیکی و ارثی هم ندارد بلکه محیطی و روانی است ، لکنت قابل درمان است و به شرطی که افراد هوشمندی ، باورمندی و حرف شنوی و انجام تمرین ها و تکنیک های مرکز توانمند سازان ذهن داشته باشند آنگاه درمان می شوند و برگشت نخواهند داشت.لکنت مشکل فیزیکال و مکانیکی نیست بلکه مربوط به کارکرد ذهن و روان و زبان ذهن است ، و این رویکرد ما کاملا نقطه مقابل آن چیزی است که امروز توسط درمانگران و متخصصین مغز و اعصاب و روان پزشکان و سایر افراد مرتبط با اختلالات گفتاری مطرح می شود.

اقدامات صورت گرفته تا کنون جهت درمان لکنت زبان طی سال های متمادی

در جهان:

گفتار درمانی با شیوه های خاص که البته برای افرادی که مشکلات فیزیکی و مکانیکی مرتبط با جسم ندارند مفید است.

FMRI-تجویز دارو پس از اخذ سیتی اسکن ، نوار مغز و MRI

-طب سنتی

و فسد زبان حجامت

دعا نویسی و چهل روز روزه سکوت

-نصب پروتز حنجره در گلو

-نصب دستگاه در گوش

PFF   RHSاستفاده از دستگاه های -

-مگنت تراپی

-استروبوسکوپی

-لیزرتراپی

-جراحی فک و گلو

-پرهیز از سردی ها

-خوردن تخم کبوتر

-دارو درمانی

-فیزیوتراپی تخصصی

نصب دستگاه در گوش که فقط پژواک صدا ایجاد می کند و سازنده این دستگاه معتقد است که فرد مانند یک ربات سخن می گویندهیچ کدام از این روش ها درمان کننده نیستند و به ادعای خودشان در حد کنترل عمل می کنند..

کودکانی که جهت مداوا به نزد گفتار درمانگران و متخصصین مغز و اعصاب و روانپزشکان می برند ۶۵% تا ۸۵% در طی زمان تا قبل از ۷ سالگی درمان می شوند و درمان آنان ارتباط بسیار کمی با مداخلات کنترلی این افراد دارد.

پکیج درمانی -آموزشی لکنت زبان (تقی زاده و بیگدلی ۱۳۹۴)شامل70 شیوه درمانی وشیوه آموزشی ، مبتنی بر تمرینات خانگی و تمرین در کلینیک است و افراد طی 12تا15 جلسه فشرده درمان شوند و کمتر فرد لکنتی ۲۰ جلسه به درمان نیاز دارد.

طبق تئوری ما گروه درمانی در شیوه شبیه سازی ذهن جایگاه اول را در درمان و اموزش دارد. افراد در یکی از سطوح بیست وهفتگانه از نظر شدت و نوع لکنت قرار می گیرند به عبارت دیگر ازخیلی شدید ، شدید ، متوسط ، خفیف و خیلی ضعیف را شامل می شوند.

درمان کودکان بستگی به میزان هوشمندی، باورمندی و پیروی از دستورالعمل درمانی دارد این شیوه درمانی از سن 2 سالگی تا کهن سالی کاربرد دارد ولیکن درمان و آموزش از زمانی شروع می شود که فرد همکاری لازم رابا درمانگران داشته باشد..

روش درمانی مذکور ، درمان را در ۵ سطح ارزشیابی می کند که از خیلی کم تا عالی را شامل می شود وتاکنون بیش از 600 نفربه درمان خوب و عالی رسیده اند.

۱-Tonic

۲-clonic

[۱]MindOs

[۲]Mind Language

[۳]Compile

[۴]tonic

[۵]clonic

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام