ذهن ما

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

در روی زمین چیزی بزرگتر از انسان وجود ندارد
و در انسان چیزی بزرگتر از ذهن


ذهن ما : اکثر انسان ها اتفاقات بد و شکست هایشان ناشی از بدشانسی یا تقدیر میدانند و حتی به اشتباه گمان میکنند که خداوند آنها را دوست ندارد!
جالب است که بدانید مسئولیت به وجود آمدن بخش عظیمی از وقایع زندگی برعهده خود شماست. قدرت ذهن همیشه و همه جا همراه شماست و چیزی نیست که فقط برای یک کار خاص مصرف شود، بلکه نیرویی است که میتواند تمام زمینه های زندگی تان را متحول کند. انسانهای متوسط توانایی ذهن را نمی‌شناسند و زمانی که با آن آشنا شوند و آن را به کار گیرند، دیگر متوسط نخواهند بود.

تمام افراد بزرگ و موفق مانند دانشمندان، مخترعان، ثروتمندان، شعرا، ورزشکاران نامی و.. به گونه ای از توانایی ذهن خود کمک گرفته اند. استفاده آنان از چنین ظرفیت عظیم ذهنی باعث کسب دستاوردهای بزرگی در تمام زمینه های علمی، هنری، ورزشی و... شده است.

ذهن ما

حتما داستان علاءالدین را شنیده اید. او چراغی را پیدا کرد و روی آن را تمیز کرد، ناگهان غولی از چراغ خارج شد و گفت: درخدمتم ارباب!

ذهن ما مانند یک دوربین فیلمبرداری همیشه روشن است و تمام وقایع پیرامون انسان و هیجانات، احساسات و تجارب ناشی از آنها را از حدود 5/4 ماه پس از تولد (زمان دمیده شدن روح در بدن) تا امروز در خود ثبت کرده است.

ذهن بخصوص درسالهای اوّل زندگی تمام اطلاعات و رویدادها را مانند اسفنج به خود جذب میکند. رادیو و تلوزیون، والدین و رویدادهای منزل تأثیر زیادی بر زندگی کودک بر جای می‌گذارند.

پیامبر اکرم (ص) میفرماید:

«فراگیری دانش در کوچکی، مانند نقشی بر سنگ است»

از همان زمان الگوهای رفتاری انسان شروع به شکل گیری می‌کنند. بنابراین از خصوصیات، تصمیمات و اعمال امروز ما دستاورد تجربیات اولین سالهای زندگی است. مثلا اتفاقات بد یا ترسناک که در دوران کودکی تان به وقوع پیوسته هنوز در ذهن شما وجود دارد و همین ترس بدون اینکه از وجود و تاثیر آن آگاه باشید در افکار، تصمیمات و اعمال شما موثر است.

اکثر اوقات کاری را انجام میدهید و بعد با تعجب از خود میپرسید که چرا چنین کاری کردم؟ ممکن است نگران یا عصبانی شوید و جمله ای نادرست را بر زبان برانید، انجام کار مهمّی را از یاد ببرید و یا عشق، چشم عقل تان را کور کند که مسبب تمام اینها خود شما هستید.

اوّلین جلسه رانندگی خود را به یاد بیاورید

اوّلین جلسه رانندگی خود را به یاد بیاورید، چقدر سخت بود و باید تمام کارها را آگاهانه انجام میدادید؛ امّا اکنون تمام آن کارها توسط شما با بدست آوردن مهارت اجرا میشود. وظیفه ذهن اجرای کامل پیام ها و برنامه های شما است، یعنی ذهن شما فقط برنامه ها را اجرا میکند که خودتان آن را برنامه ریزی کردید.

اکنون ممکن است این سوال پیش آید که اگر کسی در گذشته خود شاهد اتفاقات بد و تجارب منفی بوده و این مسائل در ذهنش ضبط و باعث ایجاد عادتها و باورهای منفی در او شده باشد، آیا باید تا آخر عمر محکوم به پذیرش این سرنوشت باشد؟
جواب منفی است. زیرا میتوان از منفی ها به تجارب مثبت و خوب رسید.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

 

برچسب ها : توانمند سازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام