تلقین به نفس (وانمود)

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

تلقین به نفس تکرار عبارات تأکیدی در اصطلاح روان‌شناسی تلقین به نفس گفته میشود. عبارات تأکیدی، جملات مثبتی هستند که بر اثر تکرار در ناخودآگاه ضبط شده و اجرا می‌گردند و جملات منفی را که طی سالیان گذشته در ناخودآگاه وجود دارد، بی اثر می‌نمایند.

تلقین به نفس فنّی قدرتمند است که باعث شکستن محدودیت‌های ذهنی و باورهای منفی می‌گردد و درمدت زمانی کوتاه تغییراتی بزرگ را در زندگی ایجاد نماید. مثلاً تکرار جمله "حافظه من قوی است." باعث از بین رفتن ضعف در حافظه می‌گردد.

بعضی‌ها می‌گویند چطور ممکن است که با گفتن "من سالم هستم." بیماری‌هایم رفع شود؟! این یک خود فریبی بیش نیست. ضمیر ناخودآگاه متوجه دروغ بودن جملات نمی‌شود، بلکه فقط آنان را اجرا می‌کند.

تلقین به نفس

تلقین به نفس باعث از بین رفتن باورهای منفی و ایجاد نکات مثبت در زندگی می‌شود، هرچند در ابتدا به چشم نیاید. به طور مثال آیا وقتی دارو میخورید، تغییرات داخل بدنتان را می‌بینید؟! آیا در همان لحظه سالم می‌شوید؟!

تلقین به نفس هم باعث ایجاد یک سری تغییرات در ذهن انسان می‌شود که پس از گذشت یک دوره زمانی، اثر خودش را بر روی جسم و شرایط محیط نشان می‌دهد.

نکته دیگری که باید یادآور شد این است که تلقین به نفس به این معنا نیست که از انجام کارهای جسمی صرف نظر کرده و فقط حرف بزنیم. بلکه این عمل باعث تسریع و سهولت در رسیدن به اهداف می‌شود و از مصرف انرژی جسمی زیاد و تلاش بیش از حد می‌کاهد.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : روش تلقین تلقین چیست تلقین درمانی قدرت تلقین انواع تلقین توانمند سازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام