راهنمای پرسشنامه ذهن آگاهی

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

پرسشنامه ذهن آگاهی : ذهن آگاه بودن معادل لغت انگلیسی است. (mindlessness) ذهن آگاهی به عنوان حالت توجه برانگیخته و آگاهی از آن چه در لحظه کنونی اتفاق می افتد تعریف شده است (والش، 2009 ) و به رشد سه کیفیت خودداری از قضاوت، آگاهی قصدمندانه و تمرکز بر لحظه کنونی در توجه فرد تأکید می کند. توجه متمرکز بر لحظه حال شامل فعالیت های شناختی، فیزیولوژیکی یا رفتاری را موجب می شود . سیگل،2002

ذهن آگاهی فنی برای فهمیدن گذشته یا تصحیح راه های غلط تفکر در گذشته نیست و مستقیم به درمان مشکلات نمی پردازد، بلکه با هوشیاری به بررسی محرك های زیربنایی شناخت ها و هیجان ها توجه می کند و مضمون های نهفته زندگی را در معرض آگاهی قرار می دهد.

پرسشنامه ذهن آگاهی

ذهن آگاهی به عنوان سبکی برای زندگی، با استفاده از تمرین های مراقبه ای که در زندگی روزمره ادغام می شود به افراد کمک می کند تا با وضعیت های دوگانه ذهن آشنا شوند و آگاهانه از آن ها به صورتی که ذهن انسجام یافته استفاده کنند. با این روش افراد یاد می گیرند که همه ی زندگی را در ((اینجا)) و ((اکنون)) حاضر باشند (ویلیامز، پنمن، 2012)

ذهن آگاهی توانایی خودتنظیمی توجه و هدایت آن به طرف تکلیف است (نجاتی و همکاران، 1390 ). یکی ازاصول مهم در حضور ذهن ((رهاکردن)) است (براکت و سالووی، 2004 ).

ذهن آگاهی به افراد کمک می کند تا به جای آن که به رویدادها به طور غیرارادی و بدون تأمل پاسخ دهند، با تفکر و تأمل پاسخ دهند (امانوئل 1 و همکاران،2010).

مداخلات مبتنی بر ذهن آگاهی با هدف کاهش علائم روان شناختی پریشانی و افزایش کیفیت زندگی به طور فزاینده ای هم در زمینه سلا مت روان و هم در زمینه سلامت جسمی به کار برده می شود. (گروس من 2 .2004 )

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام