راهنمای پرسشنامه کمرویی

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

راهنمای پرسشنامه کمرویی  : کمرویی در سه دهه گذشته موضوع مورد توجه در روان شناسی بوده است و پژوهشگران برای درک این پدیده مشارکت داشته اند.

به هر حال ، کمرویی به عنوان یک پدیده اجتماعی در نظر گرفته شده است که با اضطراب در موقعیت های اجتماعی ، بازداری اجتماعی یا رفتار های ناشی از نگرانی درباره ارزیابی بین فرد مشخص می شود.

اگر چه تعاریف متعدی از کمرویی ارائه شده ،ولی کمریی عموما به عنوان ناراحتی و بازداری در غیاب افراد دیگر تعریف شده است.چون سازه کمرویی معمولا به صورت شخصی و نه بر اساس ملاک استاندارد تشخیص تعریف شده است ، یک شکل نا همگن از فوبیای اجتماعی است .

راهنمای پرسشنامه کمرویی

((چک )) و ((باس )) کمرویی را به عنوان واکنش های منفی فرد به بودن با غریبه ها یا آشنا یا افرادی با آنها در ارتباط هستند تعریف کرده اند. این واکنش ها شامل تنش ،نگرانی ، احساس های غیر ماهرانه و نارحت کننده ، نگاه از روی نفرت و بازداری رفتار اجتماعی است .

((باس )) در سال 1980 دریافت کرد که افراد کمرو ، فاقد مهارت های اجتماعی و عزت نفس هستند ولی در عین حال به شدت مایلند خودشان را به عنوان انسان های اجتماعی بشناسند، در نتیجه در روابط بین فردی غیر ماهرانه عمل می کنند .

به نظر می رسد که کمرویی و فوبیای اجتماعی دارای علائم همپوش اند و تقریبا 18 تا 49در صد افراد کمرو دارای ملاک های تشخیصی فوبیای اجتماعی هستند. با در نظر گرفتن این داده ها ، توافق کلی بر این است که جدا سازی سازه های کمرویی ، فوبیای اجتماعی و اضطراب اجتماعی دشوار است و این سازه ها نشانه های همپوش برخوردارند.

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام