راهنمای پرسشنامه اهمال کاری

۱۳۹۷/۲/۴

راهنمای پرسشنامه اهمال کاری : اهمال کاری زمانی اتفاق می افتد که از تصمیم گیری برای انجام کارها طفره می رویم و همچنین زمانی که در شروع یا در کامل کردن وظایف خود تعلل می ورزیم .

ریشه های اهمال کاری که در روان شناسی معادل تنبلی ترجمه شده است ، می تواند عدم تمایل و علاقه به انجام کار ، نداشتن مهارت لازم در انجام اموریا مدیریت زمان ، نبود انگیزش کافی ، ترس از اشتباه ، ترس از شکست ، کمال گرایی ، شک داشتن به توانایی های خود و حتی ضربه زدن به دیگران باشد .

این عوامل محرک های اهمال کاری هستند که می توانند باعث ایجاد و تشد ید اهمال کاری شوند. شاید بتوان یکی دیگر از ریشه های اهمال کاری را اصل لذت فروید دانست .

راهنمای پرسشنامه اهمال کاری

انسان ها به جای این که به اثرات بلند مدت تصمیم ها و رفتارهای خود فکر کنند ، ترجیح می دهند رفتارهای لذت بخش را انجام دهند و از کارهای رنج آور دوری می کنند .

طبق مطالعات ((گلدمن)) انسان در شبیه سازی و تخمین آینده خطاهای زیادی دارد و نمی تواند به درستی حدس بزند که وقتی کار امروز را به فردا می اندازد، فردا چه احساسی را تجربه خواهد کرد . شاید اگر می توانست احساس فردا را به درستی پیش بینی کند ، کارهایش را در زمان مناسب و بدون وقفه انجام می داد .

تبعات منفی زیادی برای اهمال کاری بیان شده است که از جمله آن می توان به استرس ، اضطراب ، احساس گناه ، کاهش کارایی ودر نهایت کاهش سلامت روانی اشاره کرد . پرسشنامه اهمال کاری که 32 سوال و 9 خرده مقیاس دارد ، به تعویق انداختن ، طفره رفتن ، امروز و فردا کردن و تعلل ورزیدن در تصمیم ها و کارها را می سنجد .

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها: درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن