راهنمای پرسشنامه اهمال کاری

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

راهنمای پرسشنامه اهمال کاری : اهمال کاری زمانی اتفاق می افتد که از تصمیم گیری برای انجام کارها طفره می رویم و همچنین زمانی که در شروع یا در کامل کردن وظایف خود تعلل می ورزیم .

ریشه های اهمال کاری که در روان شناسی معادل تنبلی ترجمه شده است ، می تواند عدم تمایل و علاقه به انجام کار ، نداشتن مهارت لازم در انجام اموریا مدیریت زمان ، نبود انگیزش کافی ، ترس از اشتباه ، ترس از شکست ، کمال گرایی ، شک داشتن به توانایی های خود و حتی ضربه زدن به دیگران باشد .

این عوامل محرک های اهمال کاری هستند که می توانند باعث ایجاد و تشد ید اهمال کاری شوند. شاید بتوان یکی دیگر از ریشه های اهمال کاری را اصل لذت فروید دانست .

راهنمای پرسشنامه اهمال کاری

انسان ها به جای این که به اثرات بلند مدت تصمیم ها و رفتارهای خود فکر کنند ، ترجیح می دهند رفتارهای لذت بخش را انجام دهند و از کارهای رنج آور دوری می کنند .

طبق مطالعات ((گلدمن)) انسان در شبیه سازی و تخمین آینده خطاهای زیادی دارد و نمی تواند به درستی حدس بزند که وقتی کار امروز را به فردا می اندازد، فردا چه احساسی را تجربه خواهد کرد . شاید اگر می توانست احساس فردا را به درستی پیش بینی کند ، کارهایش را در زمان مناسب و بدون وقفه انجام می داد .

تبعات منفی زیادی برای اهمال کاری بیان شده است که از جمله آن می توان به استرس ، اضطراب ، احساس گناه ، کاهش کارایی ودر نهایت کاهش سلامت روانی اشاره کرد . پرسشنامه اهمال کاری که 32 سوال و 9 خرده مقیاس دارد ، به تعویق انداختن ، طفره رفتن ، امروز و فردا کردن و تعلل ورزیدن در تصمیم ها و کارها را می سنجد .

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام