پرسشنامه حسادت

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

پرسشنامه حسادت : حسادت ریشه در نوعی کوچکی و حقارت در خود و احساس بزرگی از وضعیت موجود دیگران دارد . اصولا حسادت در شرایطی شایع می شود که مولفه ها و اهداف فرهنگی در اذهان فرد ضعیف و کمرنگ می شود و مسائل ظاهری و مادی گرایی بر اخلاق و فرهنگ تلاش و کوشش غلبه می کند .

در چنین شرایطی حس حسادت بر فکر و دیدگاه افراد سیطره پیدا می کند و به جای تلاش برای رسیدن به نقطه مطلوب ، برای تحقق آرزوهای خود سعی می کنند با کنار زدن رقبا به شیوه ناسالم و مانع تراشی مسیر موفقیت دیگران را به بی راهه سوق دهند .

اغلب حسادت با نوعی خود خوری همراه می شود و فرد به دلیل احساس ضعف و حقارتی که در مقام مقایسه به آن نایل می شود روح و روان خویش را می آزارد . این افراد اغلب در محیط هایی رشد پیدا می کنند که شرایط لازم برای برای پیگیری و پرداختن به علاقه ها وتمایلاتشان و جود نداشته باشد (حکیمی ،1394) .

پرسشنامه حسادت

از دیدگاه روانکاوی حسد یک بیماری روحی است ، ترکیب یافته از حزن و اندوه در اثر از دست دادن چیزی و این فکر توام است با ضربه و ضایعه نارس خود شیفتگی یعنی از دست دادن ارزش شخصی با احساسات خصمانه و انتقاد از خود .

حسادت وقتی به وجود می آید که شخص احساس کند آن چه که دارد کمتر از آن چیزی است که باید داشته باشد .یک نیروی حساس و ناگفتنی که در عمق وجود همه است (حکیمی ، 1394) .

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : توانمند سازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام