مقیاس ترس از اتاق عمل

مدیر اردیبهشت ۹۷ ({{ avg }})

مقدمه

 مقیاس ترس از اتاق عمل : ترس و نگرانی از احساسات طبیعی بشر است ، هر چه شدت و ضعف آن در افراد مختلف ، متفاوت است . فقدان ترس ناشی از ضعف سیستم روانی در برخورد با مسایل و بروز هیجانات است .

نداشتن ترس و نکرانی ،دلیل محکمی بر سلامت روانی نیست،بله در موقعیت های ترس آور ، باید ترسید و در شرایط نگران کننده باید نگران شد .

بی تفاوتی هیجانی ، علامت منفی و ناشی از عدم تطابق پاسخ روانی به محرک های یرونی است.نکته جال آنکه این ترس همانند خود ترس ، هیچ گروهی را مصون نمیدارد و هر کس با هر شغل و رده تحصیلی ، آن را در وجودش دارد .

حتی اطبا نیز وقتی  مریض می شوند، مانند بیماران خود خواهند ترسید. در اینجا تاکید می کنیم که این ترس طبیعی است و عنوان مرض به خود نمی گیرد، هر چند با برخی تمهیدات می توان از شدت آن کاست ،مثل دیدن پزشک درمانگر ، جراح اصلی و پزشک معالج شخص در اتاق عمل قبل از بیهوشی.بر طبق تحقیقات عوامل مختلفی ممکن است باعث ترس از اتاق عمل شود : محیط و عوامل فیزیکی ( رنگ محیط ، لباس ، اصوات و ....)ترس از بیهوشی ، عدم آموزش صحیح قبل از عمل و عوارض بعد از عمل.

مقیاس ترس از اتاق عمل

اضطراب و استرس جراحی مشکلی روان شناسی است که در بعضی مواقع ترس بیمار از عمل جراحی آن قدر زیاد است که موجب بروز علائم جسمی مثل تپش قلب ، حالت تهوع  ودرد سینه می شود.

اضطراب شدید معمولا ((حمله وحشت ))نامیده می شود و زمانی اتفاق می افتد که بیمار به ترس خود از جراحی فکر می کند یا عمل جراحی او آغاز می شود.

صرف نظر از علت این اضطراب ، خیلی مهم است که بیمار تحت مراقبت و درمانم قرار می گیرد تا سلامتی وی به خطر نیوفتد.

اضطراب می تواند مشکلات دیگری هم ایجاد کند. نتایج تحقیقات متعدد حاکی از آن است عوارض ناشی از اضطراب قبل از عمل شامل افزایش درد قبل از عمل ، تقاضای بیشتر برای دریافت مسکن ، به تاخیر افتادن بهبودی و ترخیص ، هزینه گزاف و طولانی شدن زمان بستر است.

بسیاری از بیماران که دچار اضطراب شدید هستند ، از انجام سربازی سر باز می زنند یا ان را به تاخیر می اندازند ، حتی اگر برای سلامتی آن ها مضر باشد . کنترل اضطراب برای انجام به موقع جراحی امری لازم است.

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

 

برچسب ها : درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی توانمند سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام