تغذیه کودک دارای لکنت زبان باید چگونه باشد؟

مدیر October 18 ({{ avg }})

 تغذیه کودک دارای لکنت زبان باید چگونه باشد : هیچ تفاوتی بین تغذیه کودک دارای لکنت زبان و غیرلکنتی وجود ندارد. مگر اینکه کودک مشکل خاصی از نظر جسمی داشته باشد در آن صورت بایستی زیر نظر متخصص تغذیه یا پزشک متخصص کودک باشد.
اینکه توصیه شده کودکان لکنتی غذاهائی با طبع سرد نخورند و ... این توصیههای غیرعلمی است، ربطی به لکنت ندارد و با شیوه شبیه سازی ذهنی و روانشناسی ذهنی در مرکز توانمندسازی ذهنی این جور توصیه‌ها جایگاه تأثیرگذار و علمی ندارند.

تغذیه کودک دارای لکنت زبان باید چگونه باشد؟

کودکان در حال رشد هستند و بایستی لبنیات بخورند و منع کردن کودک از خوردن غذاها، میوه ها و خوراکی های با طبع سرد خسارت غیرقابل جبرانی بر جسم و ذهن کودک برجای می گذارد. ما منکر تاثیر تغذیه و تاثیرات هر میوه و غذا و ... نیستیم، لکن در روند درمان با روش مرکز توانمندسازی ذهن ما نه مصرف دارو را توصیه به و نه پرهیز از سردی و ترشی.

بین لکنت زبان و بیش فعالی رابطه ای وجود دارد؟

ممکن است برخی کودکانی که لکنت دارند فعال هم باشند، ولیکن رابطه علی-معلولی یا رابطه معناداری تاکنون گزارش نشده است.

اگر کودکی که لکنت دارد بیش فعال هم بود چه کنیم؟

بایستی همزمان هم لکنت زبان و هم بیش فعالی تحت مداوا و درمان قرار بگیرند، کاری که ما در مرکز توانمندسازی ذهن انجام می دهیم.

مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.

کودکان بیش فعال یا ADHD (Attention deficit hyperactivity disorder) چه ویژگی هایی دارند؟

این کودکان سه مشخصه اصلی دارند: الف-کم توجهی ب- بی قراری (قرار و مدار ندارند)  ج-تکانشگری (واکنش سزیع نشان دادن) این کودکان تحریک‌پذیر، آشفته و خستگی ناپذیرند. بی توجهی و بیش فعالی آنان گاهی به پیشرفت اجتماعی و تحصیلی آنان آسیب می‌رساند، این کودکان محیط خانه کلاس و مدرسه را بر هم می ریزند، به تذکر والدین و معلمان توجهی نشان نمی دهند.
لازم به ذکر است اکثراً تشخیص هایی که در مورد این کودکان صورت می‌گیرد، اشتباه است. کودکان بیش فعال بایستی حداقل دو تا از مشخصات اصلی که در بالا ذکر شده را داشته باشند. داروی ریتالین و ریسپریدون نیز صرفاً برای چندین ساعت آن هم برای بالا بردن توجه در کودکان تا حدودی موثر است این در حالی است که مضرات استفاده از دارو توسط دارو شناسان و داروسازان مطرح می‌شود.
شیوه های تربیتی، رفتاری و آموزش والدین را اینجانب (دکتر تقی زاده) مؤثر از شیوه دارویی می‌دانم (طبق تجارب علمی و تجربی در کلینیک توانمندسازان ذهن).

الكلمات : درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی هزینه درمان لکنت زبان لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان توانمندسازان ذهن مرکز توانمندسازی ذهن درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن

نموذج الرسالة

MindeCenter اتصل بنا

البقاء على اتصال مع خبرائنا من خلال الطرق التالية

عنوان

رقم 14 ، رقم 182 ، مبنى أطباء أناهيتا ، حارة أناهيتا ، حارة أناهيتا ، أعلى شارع مردماد ، شارع أفريقيا ، طهران

MindeCenter نموذج الرسالة